نایب رییس اتحادیه لوازم آرایشی و بهداشتی خبر داد:

رصد روزانه فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی

۱۳۹۵/۰۶/۱۶ در ۱۲:۲۱

نایب رییس اتحادیه لوازم آرایشی و بهداشتی از رصد روزانه فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی در مترو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، مهرداد کریمی، نایب رییس اتحادیه لوازم آرایشی و بهداشتی در مجله صبحگاهی رادیو گفت‌وگو با اشاره به فروش لوازم آرایشی و بهداشتی غیرمجاز در مترو گفت: فروشگاه‌هایی که از سوی ما دارای مجوز هستند، همه روزه رصد می‌شوند و اگر تخلفی دیده شود، به آن‌ها اخطار می‌دهیم.

کریمی با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی در مشارکت با وزارت بهداشت گفت: به واحدهای صنفی اطلاع‌رسانی می‌کنیم تا لوازم آرایشی را با کیفیت بهتری عرضه کنند. در حال حاضر برچسب‌هایی روی لوازم وجود دارد که با داشتن کدی که روی برچسب هست، از اصل و بدل بودن آن جنس مطلع شوند.

وی ادامه داد: ما دومین مصرف‌کننده لوازم آرایش در خاورمیانه و هفتمین در دنیا هستیم و این میزان می‌طلبد که دیگر دستگاه‌ها نیز به ما کمک کنند تا نتیجه بهتری بگیریم.

همچنین رویا تالاری، رییس اداره نظارت و ارزیابی فراورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به کنترل وزارت بهداشت بر لوازم آرایشی وارداتی گفت: لوازم آرایشی دارای مجوز مورد تایید ما هستند و وزارت بهداشت روی ایمنی این فراورده‌ها نظارت دارد، ولی مصرف بالا را نمی‌توانیم کاهش دهیم.

وی ادامه داد: به تازگی با اتحادیه خرازان تفاهم‌نامه‌ای در زمینه کنترل قاچاق و مجاز بودن فراورده‌های مورد فروش، بسته شده و با پلیس نیز در حوزه جمع‌آوری قاچاق همراهی داریم و گشت‌هایی نیز مختص خود وزارت بهداشت است و در جهت جمع آوری اطلاع‌رسانی می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/mfksm

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک