ریزش سقف یکی از اتاق‌های بستری بیمارستان رازی اهواز

۱۳۹۶/۰۶/۳۰ در ۲۲:۲۴

رییس مرکز آموزشی درمانی رازی اهواز در خصوص ریزش بخشی از سقف کاذب یکی از اتاق‌های بستری این بیمارستان توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایران پزشک، فرهاد سلطانی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور و رییس بیمارستان رازی اهواز گفت: این اتفاق روز چهارشنبه ٢٩ شهریور ١٣٩۶ بر اثر ریزش بخشی از سقف کاذب یکی از اتاق‌های این بیمارستان رخ داد.

وی افزود: سقف اتاق‌های این بخش مدل طاق ضربی قدیمی است که با آجر ساخته شده و زیر طاق ضربی از گذشته، حصیرهایی چسبانده شده که بعدها سقف کاذب را به این حصیرها متصل کرده‌اند. در این اتفاق، سقف اصلی ریزش نکرده بلکه حصیر زیر سقف کاذب کنده ‌شده و به سقف کاذب برخورد می‌کند و در پی آن حصیر سقف و آن قسمت از سقف کاذب ریزش می‌کند.

سلطانی ادامه داد: در این اتاق بستری ۶ تخته فقط ٢ بیمار بستری بودند که یکی از بیماران در هنگام حادثه بیرون از اتاق بوده است.

وی با بیان این‌که سقف سرویس بهداشتی این بخش ریزشی نداشته، بیان کرد: بیماری که هنگام ریزش سقف کاذب در اتاق حضور داشت، توسط متخصص ارتوپد معاینه شده و خوشبختانه هیچ‌گونه شکستگی در پای او دیده نشد و تنها دچار خراش‌های سطحی شد. در پی این حادثه کارشناسان دفتر فنی و واحد مهندسی دانشگاه به بیمارستان مراجعه کرده و تا ٢ روز آینده بخش کاملا تعمیر و به حالت عادی باز می‌گردد.

رییس مرکز آموزشی درمانی رازی اهواز گفت: همچنین به خاطر رفت و آمد کارگرها و تعمیر سقف، به جهت رعایت مسائل بهداشتی، بیماران همه اتاق‌های این بخش به سایر بخش‌های بیمارستان منتقل شده‌اند. قرار است سقف کاذب قدیمی به طور کامل برداشته شده و سقف جدید نصب شود.

گفتنی‌ست بیمارستان رازی اهواز به عنوان یکی از قدیمی‌ترین بیمارستان‌های کشور با قدمتی نزدیک به ٨٠ سال، در حال حاضر دارای ٢٢٠ تخت فعال، شامل بخش‌های جراحی عمومی، ارتوپدی ١ و ٢، داخلی، عفونی، زنان و زایمان، نوزادان، CCU ، ICU، بخش اورژانس، اطاق عمل، فیزیوتراپی، رادیولوژی، آزمایشگاه، دیالیز، اکوکاردیوگرافی و درمانگاه‌های تخصصی ویزیت بیماران است و روزانه بیماران زیادی به این بیمارستان مراجعه می کنند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/j68rE

برچسب‌ها, , , , , , , , , ,

ایران پزشک