ریشه‌کنی هپاتیت سی در بیماران هموفیلی تا سال ۱۴۰۰

۱۳۹۷/۰۱/۲۸ در ۰۸:۴۵

هموفیلی

رییس شبکه هپاتیت ایران به مناسبت روز جهانی هموفیلی نوشت: هر ساله بیست و هشت فروردین ماه (۱۷ آپریل) روز جهانی هموفیلی، روز گرامی‌داشت صبر و شکیبایی بیمارانی است که از اختلالات انعقادی رنج می‌برند، اما صدای‌شان بی‌صداست.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، متن پیام سید موید علویان به مناسبت روز جهانی هموفیلی بدین شرح است:

«هر ساله بیست و هشت فروردین ماه (۱۷ آپریل) روز جهانی هموفیلی، روز گرامی‌داشت صبر و شکیبایی بیمارانی است که از اختلالات انعقادی رنج می‌برند، اما صدای‌شان بی‌صداست.

بیمارانی که در گذشته علی رغم بیماری خود در معرض بیماری‌های منتقله از راه خون همچون ایدز و هپاتیت بودند و بار این بیماری‌ها را نیز به دوش کشیده‌اند.

امروزه باعث خشنودی است تا با ورود داروهای موثر و کارآمد در درمان هپاتیت سی، همراه با دیگر همکاران عزیز در سراسر کشور متعهد شدیم تا بیماری هپاتیت سی در بیماران هموفیلی را تا چهار سال دیگر ریشه‌کن کنیم. خدا را شاکریم که به لطف خداوند متعال و یاری متخصصان و همکاران آزمایشگاهی در انجام تست‌های رایگان توانستیم به ریشه‌کنی این بیماری در چندین استان میهن عزیزمان هم‌چون خراسان جنوبی، لرستان، زنجان و … نایل شویم.

امیدواریم با تلاش بی‌وقفه تمامی ایثارگران این عرصه در سال ۱۴۰۰ شاهد ریشه‌کنی این بیماری در تمامی بیماران هموفیلی در سراسر کشور باشیم.»

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/J6E7b

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک