زنان دردهای ناحیه لگن را جدی بگیرند

۱۳۹۶/۰۹/۲۵ در ۱۸:۴۳

رییس دومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی گفت: به زنان توصیه می‌شود دردهای دوران قاعدگی و دردهای شدید ناحیه لگن و رحم را جدی بگیرند.

به گزارش ایران پزشک، مریم سادات حسینی گفت: آندومتریوزیس اخیرا در بین زنان شایع شده است. شیوع این بیماری در دنیا ده درصد گزارش شده و تاکنون علت دقیق این بیماری مشخص نشده است.

وی افزود: عوامل متعددی از جمله علت‌های مادرزادی، برگشت خون قاعدگی، کیست تخمدانی، جراحی‌های ناحیه لگن و غیره از جمله عواملی است که در بروز این بیماری نقش دارند و وقتی بیماری با علائم مشکوک مراجعه می‌کند بایدبه دقت مورد بررسی قرار بگیرد.

این متخصص زنان با توجه به علایم آندومتریوزیس یادآور شد: دردهای شدید دوران قاعدگی، درد به هنگام برقراری ارتباط جنسی، حساسیت ناحیه لگن و غیره از جمله علائم این بیماری است.

وی ادامه داد: پزشک برای تشخیص دقیق و آغاز درمان برای بیماراز معاینه دقیق آزمایش خون و سونوگرافی واژینال استفاده می‌کند.

مدیر گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این‌که در ایران آماری دقیقی از شمار مبتلایان وجود ندارد، تصریح کرد: به زنان توصیه می‌شود به محض مشاهده علائم فوق به خصوص دردهای شدید دوران قاعدگی به پزشک مراجعه کنند.

گفتنی‌ست دومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی از ۲۵ تا ۲۷ بهمن در مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی، تالار اوریحان برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Ov3SL

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک