مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت:

ساخت ۱۳۰ مرکز غربالگری سرطان از مهمترین برنامه‌های وزارت بهداشت است

۱۳۹۴/۱۱/۲۴ در ۱۱:۵۳

مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از عزم دولت تدبیر و امید برای بهره برداری از ۲۵۰۰ تخت مراقبت ویژه در کشور تا نیمه سال آتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «ایران پزشک» به نقل از ایرنا، امیر ساکی روز شنبه در حاشیه بازدید از پیشرفت فیزیکی طرح توسعه بیمارستان ولیعصر (عج) اراک گفت: راه‌اندازی ۲۱ هزار تخت بیمارستانی، ساخت ۲۵۲ کلینیک ویژه در تیپ‌های ۵۰۰ تا ۳۵۰۰ مترمربعی از دیگر برنامه‌های این وزارتخانه است.

وی افزود: استانداردسازی ۱۳۰ مرکز اورژانس و سوانح در بیمارستان‌های مهم، بهسازی و به‌روزرسانی ۳۷۵ بلوک زایمان مراکز درمان دولتی کشور مطابق با استاندارد روز (LDR) و ساخت ۱۳۰ مرکز غربالگری سرطان از مهمترین برنامه‌های کلان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمان باقیمانده از دولت یازدهم است.

وی هدف از سفر به استان مرکزی را بازدید از پروژه‌های عمرانی حوزه بهداشت و درمان استان از نظر کنترل پیشرفت سازه‌ای، تامین اعتبار و ارائه راهکارهای فنی عنوان کرد.

مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر مبنای برنامه‌ریزی صورت گرفته، قرار است بخشی از نیازهای اعتباری ساخت و تجهیز بیمارستان ولیعصر (عج) از محل منابع آزاد شده و املاک مازاد از قبیل فروش خوابگاه حضرت معصومه (س) در اراک تامین شود.

ساکی افزود: بخش دیگر اعتبارات در این طرح درمانی مهم، از محل ردیف بودجه و منابع در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطابق برآورد هزینه‌های مشاور طرح، تامین می‌شود.

وی نوید داد: ساخت و تجهیز بیمارستان ۴۸۰ تختخوابی ولیعصر (عج) اراک با تامین اعتبارات لازم از جمله طرح‌هایی است که پرونده آن در دولت یازدهم بسته می‌شود.

ساکی در سفر یک روزه به استان مرکزی از پروژه‌های برنامه تحول نظام سلامت شامل هتلینگ بیمارستان‌ها، استانداردسازی اورژانس‌های بیمارستانی، ساخت بلوک زایمان، مراکز غربالگری سرطان و کلینیک‌های ویژه در این استان بازدید کرد.

طرح نوسازی بیمارستان ولیعصر (عج) اراک در دولت دهم آغاز شد که به دلیل کمبود منابع اعتباری با پیشرفت کمتر از ۱۰ درصد بلاتکلیف مانده بود.

از سال ۱۳۹۲ عملیات تکمیل این طرح درمانی از سر گرفته شد که هم اکنون حدود ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. استان مرکزی دارای ۲۰ مرکز درمانی است که مدیریت ۳ بیمارستان به تامین اجتماعی، ۲ بیمارستان خصوصی و ۱۵ بیمارستان در حوزه دولتی است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/E1qH6

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک