معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز مطرح کرد:

سامانه تی تک، الگویی برای مبارزه با قاچاق کالا

۱۳۹۶/۰۴/۲۹ در ۱۶:۱۸

غذا و داروی البرز

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان این‌که سامانه «تی تک» یک الگو برای دستگاه‌های دیگر در زمینه مبارزه با قاچاق کالا است، گفت: این سامانه ضامن اصالت و ایمنی و سلامت کالاهای سلامت محور است.

به گزارش ایران پزشک، جلال غفارزاده درباره سهم وزارت بهداشت در مبارزه با قاچاق کالا گفت: وزارت بهداشت در زمینه زیرساخت مبارزه با قاچاق کالا و یا پیشگیری از قاچاق، بیشترین کار موثر را انجام داده است.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت سامانه اصالت کالا یا «تی تک» را راه اندازی کرد که به عنوان یک الگو برای دستگاه‌های دیگر در زمینه مبارزه با قاچاق کالا است. این سامانه ضامن اصالت و ایمنی و سلامت کالاهای سلامت محور است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز درباره شیوه این سامانه بیان کرد: کد رهگیری اقلام سلامت محور و مکمل‌ها از بدو تولید و واردات، وارد یک سامانه مطمئن می‌شود و زنجیره تامین را ایمن می‌کند.

وی افزود: البته این سامانه هنوز تکمیل و کامل نشده است. در حال حاضر در هیچ بخش دیگری چنین سامانه‌ای برای تعیین اصالت یک کالا وجود ندارد.

غفارزاده درباره نقش نظام پخش در کاهش قاچاق در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: نظام پخش در وزارت بهداشت یک نظام مسبوق به سابقه است که دارو و مکمل بود، اما در زمینه تجهیزات پزشکی نیز دارای یک شبکه توزیع و پخش هستیم. این شبکه توزیع باعث می‌شود آنچه اصالت دارد در مسیر قرار بگیرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/vPQBW

برچسب‌ها, , , , , , , , ,

ایران پزشک