قائم مقام رییس جشنواره عمران سلامت:

شاخص‌ترین برنامه اجتماعی دولت، طرح تحول سلامت بود

۱۳۹۶/۰۴/۱۷ در ۱۶:۲۲

تخت بیمارستانی

قائم مقام رییس جشنواره عمران سلامت با بیان این‌که طرح ساخت و تامین ۲۱ هزار تخت بیمارستانی یک رکورد بی‌نظیر در کشور بوده، گفت: در دولت‌های پیشین ساخت بیشترین تعداد تخت طی چهار سال هشت هزار تخت بود، اما در دولت یازدهم طی یک دوره چهار ساله بیش از ۲۴ هزار تخت بیمارستانی راه اندازی شده است.

به گزارش ایران پزشک، مصطفی پریدار، مدیرکل امور پشتیبانی و رفاهی وزارت بهداشت و قائم مقام رییس جشنواره عمران سلامت گفت: دولت یازدهم زمانی که شروع به کار کرد برنامه‌های مدون و منسجمی در حوزه‌های مختلف داشت و خیلی از آن‌ها هم اجرایی شد، اما در حوزه اجتماعی با قطعیت می‌توان گفت که شاخص‌ترین آن‌ها برنامه طرح تحول نظام سلامت بود که از اوایل سال ۹۳ شروع شد و در قالب طرح تحول در چهار گام مختلف اجرایی شد.

وی افزود: در چند سال اخیر در حوزه نظام سلامت کارهای زیادی انجام شد که مردم هم اثرات خیر آن را دیده‌اند. این امور در طرح تحول سلامت به زیرساخت‌هایی نیاز داشت که عمده آن به فعالیت دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت مرتبط بود؛ دفتر منابع فیزیکی هم در نظام بهداشتی کشور و هم در نظام درمانی کشور و هم در سیستم‌های آموزشی مربوط با تمام توان خود وارد عمل شد و با حمایت همه جانبه حوزه‌های مرتبط در معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت موجد اثرات خیر و پربرکتی شد که قطع به یقین تا سال‌ها اثرات مثبت خود را بر پیکره نظام سلامت برجای گذاشته است.

پریدار در ادامه به خلاء‌های موجود اشاره کرد و ادامه داد: خلاء‌هایی که در خیلی از این فضاها وجود داشت باعث شد تا در قالب گام‌هایی از طرح تحول سلامت کارهای گسترده‌ای در وزارت بهداشت شروع کنیم که بسیاری از آن‌ها در زمان مقرر به اتمام رسید و هم اکنون مورد بهره‌برداری قرار گرفته و هر کدام از آن‌ها پیش از این به نحوی اطلاع رسانی شده است.

قائم مقام معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اظهار کرد: طرح ساخت و تامین ۲۱ هزار تخت بیمارستانی یک رکورد بی‌نظیر در کشور بوده است؛ زیرا در دولت‌های پیشین ساخت بیشترین تعداد تخت طی چهار سال هشت هزار تخت بود، اما در دولت یازدهم طی یک دوره چهار ساله بیش از ۲۴ هزار تخت بیمارستانی راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: همچنین در بحث بهداشت بالغ بر هشت هزار پروژه در قالب شبکه بهداشت و درمان کشور انجام شده که مهم‌ترین آن‌ها تقریبا تکمیل شده است؛ بسته‌های طرح تحول نظام سلامت نیز طبق برنامه زمان بندی اجرا شده است.

مدیرکل امور پشتیبانی و رفاهی وزارت بهداشت تصریح کرد: همه این کارها یک کار بین بخشی بوده و مراکز دیگر هم در اجرای این پروژه‌ها کمک حال وزارت بهداشت بودند تا این کار به سرانجام رسید که علاوه بر این باید در قالب یک جشنواره از همه این افراد تشکر کرد و به نوعی باید این قضایا را بازتاب داد تا این فرهنگ و کار بزرگی که در نظام سلامت اجرایی شد تداوم پیدا کند و در سال‌های آتی، این حمایت‌های همه جانبه و بین بخشی که در دولت یازدهم ایجاد شد در دولت بعد هم تداوم داشته باشد و این محورها هدف اصلی ما از برگزاری این جشنواره بوده است.

قائم مقام رییس جشنواره عمران سلامت گفت: یکی از جوانب برگزاری این جشنواره این است که مردم از دستاوردهایی که در حوزه سلامت به دست آمده مطلع می‌شوند و زمانی که مردم در سطح ملی بدانند که چنین پروژه‌هایی انجام شده بسیار ارزشمند است. نکته دیگری که می‌تواند در این جشنواره مثمر ثمر باشد نظرات کارشناسی است که افراد صاحب نظر به وزارت بهداشت و دستگاه‌های درگیر در پروژه‌های سلامت منعکس می‌کنند که قطعا می‌تواند در برنامه‌های آتی ما اثرگذار باشد و مسلما تبادل اطلاعات و نظرات کارشناسی است که می‌تواند در پروژه‌های بعدی وزارت بهداشت اثر گذار باشد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/GukX2

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک