شاه‌راه ابتلا به سرطان کولون از فست فود می‌گذرد

۱۳۹۵/۰۸/۱۴ در ۱۳:۵۱

رییس انجمن کولوپروکتولوژی ایران در دهمین کنگره سالیانه کولوپروکتولوژی و بی‌اختیاری از شیوع ابتلا به سرطان روده در کشور خبر داد و گفت: ابتلا به سرطان روده بیشتر در مردان مشاهده شده است.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، رسول عزیزی، رییس انجمن کولوپروکتولوژی ایران در دهمین کنگره سالیانه کولوپروکتولوژی و بی‌اختیاری به شیوع سرطان روده در کشور اشاره کرد و گفت: سن ابتلا به سرطان کولون (روده بزرگ) در کشور کاهش یافته است.

عزیزی افزود: هرچند این بیماری باید در سنین بالا (۶۰ سال به بالا) بروز کند، اما در بین افراد کمتر از ۳۰ سال هم مشاهده شده است.

وی اظهار کرد: هرچند آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد، اما براساس بررسی‌های مقطعی و شواهد موجود، تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور افزایش یافته است.

عزیزی با اشاره به این‌که علت قطعی این سرطان مشخص نیست، بیان کرد: به نظر می‌رسد که زمینه ارثی و بیماری‌های التهاب روده‌ای در بروز این سرطان موثر باشد.

رییس انجمن کولوپروکتولوژی ایران افزود: سرطان کولون (روده بزرگ) بیشتر در مردان مشاهده شده است.

وی به نقش تغذیه ناسالم در بروز این بیماری اشاره کرد و گفت: نحوه تغذیه ما ایرانی‌ها در سال‌های اخیر تغییر یافته و از غذاهای سنتی به سمت غذاهای آماده سوق پیدا کرده است. در دو دهه پیش کمتر غذاهایی مانند پیتزا و فست فود مشاهده می‌کردیم و شاید این موضوع هم یکی از دلایل شیوع این بیماری در کشور باشد.

عزیزی همچنین به وجود نداشتن آمار دقیق این بیماری اشاره کرد و از مسئولان حوزه بهداشت تقاضا کرد که اقدامات لازم در زمینه جمع آوری اطلاعات بیماران سرطانی روده بزرگ اعم از کشور و استانی انجام شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/o6RrA

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک