دبیر اجرایی دومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی:

شایع‌ترین دلیل ناباروری مردان و زنان

۱۳۹۶/۱۱/۲۸ در ۱۲:۳۲

دبیر اجرایی دومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی با اشاره به شایع‌ترین دلیل ناباروری مردان و زنان، گفت: ۱۲ تا ۱۵ درصد زوج‌های ایرانی دچار ناباروری هستند.

به گزارش ایران پزشک، ساغر صالح‌پور در حاشیه برگزاری دومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی با اشاره به مسئله نازایی، گفت: این مشکل هم در زنان و هم مردان وجود دارد که امروزه موفقیت‌های درمانی زیادی در این راستا حاصل شده است.

صالح‌پور ادامه داد: اختلال در تخمک‌گذاری، مشکل در لوله رحمی و خود رحم همچنین آندومتریوز از دلایل عمده نازایی در زنان و مشکلات اسپرم شایع‌ترین دلیل ناباروری در مردان به شمار می‌رود.

وی با بیان این‌که موفقیت‌های درمانی زیادی در حوزه نازایی در ایران به دست آمده است، اظهار کرد: همه درمان‌های دنیا در این زمینه در کشور وجود دارد و نیازی به اعزام بیماران به خارج نداریم.

دبیر اجرایی دومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی گفت: حدود ۱۲ تا ۱۵ درصد زوج‌ها در کشور دچار ناباروری هستند که مشابه کشورهای خارجی پیشرفته می‌توان درمان‌های لازم را برای آن‌ها انجام داد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/tdU4W

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک