شبکه ایرانیان متخصص سرطان در اروپا تشکیل می‌شود

۱۳۹۶/۰۷/۱۰ در ۲۰:۱۰

در نشست سه جانبه پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی، بنیاد فرهیختگان ایران در اروپا و رایزنی علمی فناوری ایران در اروپا، تشکیل شبکه ایرانیان متخصص سرطان در قاره سبز به تصویب رسید.

به گزارش ایران پزشک، نشست سه جانبه‌ای با حضور روسای پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی، بنیاد فرهیختگان ایرانی در اروپا و رایزنی علمی و
فناوری ایران در اروپا، در شهر بروکسل، به میزبانی رایزن علمی و فناوری ایران در اروپا برگزار شد. در این نشست، کیوان مجیدزاده، رییس پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی مرکز تحقیقات سرطان ضمن تشریح وضعیت سرطان و تحقیقات و درمان آن در کشور، مشکلات، توانمندی‌ها و پیشرفت‌های محققین و متخصصین ایرانی را به طور مبسوط بیان کرد.

وی همچنین در خصوص پروژه‌های مشترک پژوهشکده معتمد مرکز تحقیقات سرطان با مراکز معتبر اروپایی خصوصا با دانشگاه‌های آمستردام، لایدن و آیندهون هلند و نیز عضویت این پژوهشکده در کنسرسیوم جهانی ژنتیک سرطان پستان نیز گزارش جامعی ارائه کرد.

سپس رامین صرامی فروشانی، رییس بنیاد فرهیختگان ایرانی در اروپا (آیسفا) ضمن تشریح توانمندی‌های فنی موجود در اروپا، بر اهمیت استفاده از ظرفیت ارزشمند متخصصین ایرانی مقیم اروپا در این خصوص تاکید کرد و گفت: با پشتیبانی مستمر و موثر رایزنی علمی در اروپا، شبکه‌های حرفه‌ای و تخصصی نخبگان و فرهیختگان ایرانی در علوم و فناوری‌های مختلف توسط ایسفا در حال شکل‌گیری است که یقینا در حمایت علمی و فناوری کشورمان‌ مثمر ثمر بوده و زمینه به فعالیت رساندن و استفاده از پتانسیل بالقوه نخبگان ایرانی مقیم خارج را بیش از پیش فراهم خواهد آورد.

در ادامه قادر قربانی اصل، نماینده علمی ایران در اروپا ضمن تاکید بر سیاست رایزنی، بر گسترش و حمایت از شبکه‌های متخصصین ایرانی در اروپا بیان کرد که برنامه‌ریزی اجرایی برای تشکیل شبکه متخصصین ایرانی سرطان مستقر در اروپا توسط آیسفا و انستیتو معتمد صورت گیرد و رایزنی علمی و فناوری در اروپا نیز حمایت‌های لازم را در این خصوص انجام دهد.

در راستای این پیشنهاد، مقرر شد شبکه‌ای متناظر از متخصصان داخلی توسط پژوهشکده معتمد در داخل کشور نیز شکل گرفته و با تبین و ایجاد یک مکانیسم پویا با حمایت رایزنی علمی و فناوری، ارتباط بین این دو شبکه تقویت شود و زمینه همکاری‌های بیش از پیش متخصصین سرطان در داخل و خارج از کشور فراهم گردد تا تحقیقات و پروتکل‌های درمانی در خصوص این بیماری را بهبود و ارتقا بخشد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/u4ARs

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک