معاون پرستاری وزارت بهداشت از حضور در گفت‌وگوی رادیویی انصراف داد

شکاف جامعه پرستاری کشور به رادیو کشانده شد

۱۳۹۴/۱۱/۲۷ در ۱۵:۵۲

برنامه رادیویی «صبح و گفت‌وگو» رادیو گفت‌وگو امروز در حالی روی آنتن رفت که معاون پرستاری وزارت بهداشت از حضور خود در این برنامه انصراف داد و حاضر به پاسخگویی درباره مشکل بیکاری پرستاران در کشور نشد.

به گزارش پایگاه خبری «ایران پزشک»، برنامه امروز صبح رادیو گفت‌وگو هم به بحث کمبود نیروی پرستاری در بیمارستان‌ها و بیکاری پرستارها در کشور و اختلاف نظر معاونت پرستاری وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری درباره آمار بیکاری پرستاران پرداخت.

چند روز قبل از برگزاری مراسم روز پرستار بود که معاون پرستاری وزارت بهداشت در نشست خبری اعلام کرد که حداقل ۱۰۰ هزار پرستار در کشور نیاز داریم، اما پرستار جویای کار به معنی واقعی کلمه در کشور نداریم. در نشست خبری سازمان نظام پرستاری، محمد شریفی‌مقدم، قائم مقام سازمان نظام پرستاری به وجود ۱۴ هزار پرستار جویای کار اشاره کرد و گفت: بیمارستان‌های کشور از کمبود شدید پرستار رنج می‌برند و این به خاطر این است که وزارت بهداشت مشکل کمبود بودجه دارد و مجوز استخدام پرستاران را نیز ندارد.

اما امروز صبح در رادیو گفت‌وگو، محمد میرزابیگی، معاون پرستاری وزارت بهداشت و محمد شریفی‌مقدم، قائم مقام سازمان نظام پرستاری برای بررسی این مسئله روی خط برنامه آمدند. میرزابیگی که در ابتدای برنامه حضور داشت، ظاهرا پس از اطلاع از حضور شریفی‌مقدم، تلفن را قطع کرد و حاضر به پاسخگویی برای حضور در این برنامه رادیویی نشد. هرچند به گفته مجری این برنامه، میرزابیگی دلیل انصراف از حضور خود را جلوگیری از ایجاد ۲ دستگی میان پرستارن عنوان کرد تا برنامه به صورت گفتگو تنها با محمد شریفی‌مقدم ادامه پیدا کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/5UppU

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک