رییس دانشگاه علوم پزشکی قم:

شیرهای پاستوریزه یا مدت دار، هیچ ماده افزودنی ندارند

۱۳۹۶/۰۹/۱۳ در ۰۸:۳۰

شیر

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در شیرهای بسته بندی شده، هیچ مواد افزودنی یا نگه دارنده وجود ندارد و تنها کاهش باکتری صورت می‌گیرد و هیچ گونه اشکالی از نظر مواد غذایی ندارند.

به گزارش ایران پزشک، ابوالفضل ایرانی خواه با اشاره به عرضه شیر به صورت فله گفت: متاسفانه عرضه چنین شیرهایی در استان قم در حال گسترش است و بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، عرضه شیر خام به صورت فله ممنوع است.

وی افزود: عرضه شیر خام به صورت فله، بیماری‌هایی از جمله تب مالت را در پی دارد و با اقدامات انجام شده، از جمله واکسیناسیون دام‌ها و پاستوریزه کردن شیرهای بسته بندی، شاهد کاهش این بیماری‌ها هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به باور اشتباه برخی از مردم در خصوص کم برخورداری شیرهای پاستوریزه و بسته بندی از مواد مقوی گفت: این باور نادرست باید از بین برود و بدانیم که به هیچ عنوان صحیح نبوده و شیرهای بسته بندی شامل بهترین مواد غذایی هستند که به صورت پاستوریزه ارائه می‌شوند.

ایرانی خواه اظهار کرد: در شیرهای بسته بندی شده، هیچ مواد افزودنی یا نگه دارنده وجود ندارد و تنها کاهش باکتری‌ها صورت می‌گیرد و هیچ گونه اشکالی از نظر مواد غذایی ندارند.

وی تاکید کرد: شیرهای پاستوریزه یا مدت دار، هیچ ماده افزودنی ندارند و این فرهنگ اشتباه که در میان برخی مردم ایجاد شده باید از بین رفته تا مردم از شیرهای بهداشتی و پاستوریزه استفاده کنند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/oGATw

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک