عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

شیمی درمانی به تنهایی روش درمان سرطان نیست

۱۳۹۶/۰۹/۱۸ در ۱۶:۲۵

احمد مافی

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: شیمی درمانی به عنوان یک روش کمکی در درمان سرطان‌ها محسوب می‌شود و به تنهایی نمی‌تواند سرطان را درمان کند.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، احمد مافی در آستانه برگزاری دومین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی و دوازدهمین کنگره سالیانه کلینیکال آنکلوژی ایران که از ۲۲ تا ۲۴ آذر ۹۶ در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد، گفت: امسال برای دومین سال این کنگره به صورت بین المللی برگزار می‌شود و ۱۲ میهمان خارجی از کشورهای مختلف نیز حضور خواهند داشت.

دبیر اجرایی کنگره با تاکید بر استفاده از تجربیات به روز دنیا در این کنگره، ادامه داد: مهم‌ترین اهداف کنگره، بررسی جدیدترین روش‌های درمان سرطان‌ها خواهد بود.

مافی با اعلام این‌که در حدود ۲۳۰ مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده بود، گفت: از این تعداد، ۸۰ مقاله به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

وی در ادامه با عنوان این مطلب که سرطان‌ها به دو دسته سرطان‌های خون و لنفاوی و سایر سرطان‌ها تقسیم می‌شوند، افزود: ۱۰ درصد سرطان‌ها مربوط به سرطان‌های خون و لنفاوی است و ۹۰ درصد نیز سایر سرطان‌ها را شامل می‌شود.

مافی با بیان این‌که شیمی درمانی یک روش مکمل برای درمان سرطان‌ها تلقی می‌شود و به تنهایی نمی‌تواند در روند درمان سرطان موثر باشد، گفت: ۵۰ درصد سرطان‌ها با جراحی و ۳۵ تا ۴۰ درصد نیز با رادیوتراپی، درمان می‌شوند.

این متخصص رادیوتراپی آنکولوژی تاکید کرد: شیمی درمانی می‌تواند طول عمر بیماران مبتلا به سرطان را افزایش دهد.

مافی با عنوان این مطلب که اگر درمان سرطان‌ها با کار تیمی انجام شود تا حد زیادی از روش شیمی درمانی جلوگیری خواهد شد، اظهار کرد: اصل کلی در روند درمان سرطان‌ها وجود ندارد و بستگی به نوع سرطان، برای آن درمان آغاز می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/06nDe

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک