رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران عنوان کرد:

صادرات راه‌کار جلوگیری از درگیری در اقیانوس خونین رقابت داخلی

۱۳۹۵/۰۶/۲۷ در ۱۱:۱۵

رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، صادرات را راه‌کار جلوگیری از رقابت خونین شرکت‌های داخلی دانست.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، عباس کبریایی‌زاده با تاکید بر ضرورت صادرات صنعت داروسازی گفت: دانش و مهارت در صنعت داروسازی بومی شده و توان‌مندی امروز صنعت داروسازی مدیون پیشکسوتانی است که این صنعت را بنا نهاده‌اند. به همین دلیل برای جبران زحمات آن‌ها هم که شده صنعت داروسازی باید به فراتر از مرزها فکر کند.

رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران افزود: صنعت داروسازی امروز با کمترین وابستگی ارزی، بیش از ۹۸ درصد نیازهای دارویی کشور را تامین کرده، اما توسعه این صنعت استراتژیک در گرو مشارکت متخصصان میان رشته‌ای در حوزه‌های مدیریتی، بازاریابی و … برای معرفی قابلیت‌های صنعت داروسازی در جهان است.

به گفته رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران اگر امروز تولیدکنندگان دارو به فکر صادرات نباشند، در رقابت با یکدیگر در اقیانوس خونین داخلی خواهند افتاد.

کبریایی‌زاده با اشاره به روند اجرایی دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما گفت: این نمایشگاه نسبت به دوره قبلی خود با رشد فزاینده‌ای روبه‌رو بود. نزدیک به ۲۷ هزار نفر داخلی و خارجی طی این سه روز از نمایشگاه بازدید کردند. از مجموع ۴۰۰ غرفه حاضر در این نمایشگاه که در حوزه‌های داروسازی،‌ مواد اولیه، فراورده‌های گیاهی، مکمل‌های غذایی و رژیمی، تجهیزات داروسازی، فراورده‌های آرایشی و بهداشتی، خدمات بستهبندی، خدمات قراردادی و شرکت‌های دانش بنیان و … ۹۱ غرفه به شرکت‌های خارجی تعلق داشت.

وی همچنین افزود: در این سه روز تلاش شد تا با ثبت اطلاعات بازدیدکننده‌ها علاوه بر گردآوری دیتابیس جامع از داروسازان، پزشکان و متخصصان حوزه پزشکی به منظور اطلاع‌رسانی رویدادهای مرتبط، آمار دقیق بازدیدکننده‌ها و همچنین تحلیل آماری نمایشگاه میسر شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/jJB90

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک