رئیس سازمان غذا و دارو خبر داد؛

صدور مجوز تولید داروهای جدید دنیا در شرکت‌های دانش‌بنیان

۱۳۹۵/۰۱/۲۵ در ۱۲:۲۱

رئیس سازمان غذا و دارو بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، رسول دیناروند به خبرنگار ایفدونا گفت: بخش عمده‌ای از سیاست‌ها و برنامه‌های حمایت از تولید داخل که با تایید وزیر بهداشت نهایی شده، مربوط به حوزه‌های قیمت‌گذاری، صادرات و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است.

 
دیناروند با بیان این‌که در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان به آنها اجازه داده خواهد شد داروهای جدیدی که در دنیا تولید شده را در کشور تولید و پس از آن به فهرست رسمی داروهای کشور اضافه کنند، تاکید کرد: این در حالی است که در گذشته  ابتدا می‌بایست دارو به فهرست اضافه می‌شد و سپس به تولید می‌رسید.

وی تصریح کرد: در سال ۹۴ در حوزه دارویی، بهترین عملکرد را نسبت به تمام سال‌های گذشته از نظر سهم داروهای تولید داخل نسبت به داروهای وارداتی داشتیم و این در حالی است که ۴ سال قبل، سهم داروهای وارداتی از کل بازار دارویی ۴۰ درصد بود.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به این‌که دستیابی به سهم ۷۵ درصدی داروهای تولید داخل از کل بازار دارویی تا پایان برنامه ششم توسعه کاملا عملی می‌شود، گفت: با توجه به سیاست‌های حمایتی دولت، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو که در سال جاری عملیاتی خواهد شد وضعیت برای صنعت دارو‌سازی نیز بسیار مناسب‌تر می‌شود.

وی افزود: از این پس صنعت می‌تواند از پتانسیل متخصصان و فارغ‌التحصیلان دانشکده‌های داروسازی که صرفا موظف به انجام تعهدات خود در دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند، در شرکت‌های داروسازی بهره‌مند شوند.

رئیس سازمان غذا و دارو در پایان گفت: در تعریف نوع و روش تولید، زمان آن به ویژه موضوع قیمت‌گذاری برای شرکت‌های این چنینی امتیازاتی قائل شدیم که در آینده نزدیک شیرینی نتایج آن متوجه جامعه و مردم خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/q4OM6

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک