رییس سازمان غذا و دارو در مراسم افتتاح نمایشگاه ایران فارما:

صنعت دارو باید از مرزهای کشور فراتر برود

۱۳۹۵/۰۶/۲۴ در ۱۳:۰۷

دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما با حضور رییس سازمان غذا و دارو افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، رسول دیناروند در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما گفت: اطمینان دارم صنعت داروسازی کشور از مرزهای ایران فراتر خواهد رفت و به زودی در صادرات دارو به کشورهای مختلف نقش پررنگی را برعهده خواهی گرفت.

دیناروند ادامه داد: صادرات ۲۰۰ میلیون دلاری داروی ایران بسیار کم است، البته ۲۰ سال پیش این رقم فقط ۲ میلیون دلار بود.

وی با بیان این‌که ۹۰ خط تولید دارو در کشور داریم، اظهار کرد: در عین حال ۱۶۰ شرکت تولید دارو در کشور وجود دارد که به شیوه‌های مختلفی مانند تولید قراردادی فعالیت می‌کنند.

دیناروند با بیان این‌که جای نمایشگاه ویژه صنعت دارو در کشور در سال‌های گذشته واقعا خالی بود، افزود: تعیین هدف تولید برای جایگزینی واردات در واقع کوچک کردن صنعت داروی کشور است.

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به این‌که صنعت دارو باید از مرزهای کشور فراتر برود، گفت: رقابت بین شرکت‌های تولیدی در بازار داخلی روزبه‌روز در حال سخت‌تر شدن بوده و برخی شرکت‌ها با استانداردهای بسیار بالا در حال ورود به بازار ایران هستند که رقابت را برای سایر شرکت‌ها دشوار خواهد کرد.

دومین نمایشگاه دارویی ایران فارما با حضور معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو، رییس سازمان تامین اجتماعی، رییس هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع دارویی انسانی ایران و همچنین با حضور وزیر بهداشت قبرس در مصلی تهران برگزار شد. این نمایشگاه با حضور ۴۰۰ شرکت دارویی به مدت سه روز در مصلی تهران برقرار خواهد بود و ۳۰۰ شرکت دارویی داخلی در این نمایشگاه حضور دارند و حدود ۹۰ شرکت دارویی خارجی از ۴۰ کشور مختلف در دومین نمایشگاه ایران فارما دور هم جمع شده‌اند.

لازم به ذکر است در کنار این نمایشگاه ۱۳ کارگاه آموزشی در حوزه‌های مختلف دارویی پیش‌بینی شده که مسئولین برگزاری این کارگاه‌های مذکور را انجمن‌های علمی تخصصی دارویی برعهده دارند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/EvKnQ

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک