عضو هیئت مدیره انجمن رادیولوژی:

طرح تحول سلامت، ضد خود عمل کرده است

۱۳۹۶/۰۶/۲۲ در ۱۳:۴۱

عضو هیئت مدیره انجمن رادیولوژی با بیان این‌که کتاب ارزش گذارى خدمات سلامت مبدا و منشا ارزش گذارى خدمات پزشکى است و باید بدون دست کارى در کشور اجرا شود، گفت: این کتاب در وزارت بهداشت دست کارى شد، اما زور همه رشته‌ها یکسان نبود و برخى رشته‌ها با نفوذ خود توانستند آن را بیشتر به سمت خود سوق بدهند.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، محمود برفه‌ای در حاشیه نمایشگاه ایران فارما که در مصلی تهران در حال برگزاری است در جمع خبرنگاران در خصوص تعیین تعرفه‌های رادیولوژی گفت: از انجمن رادیولوژی در زمینه تعیین تعرفه‌ها مشورتی خواسته نشد و حتی ما را برای مشاوره دعوت نکردند. خود وزیر مشاورانی دارد و از ما مشاوره خواسته نشد. هرچند الان هم حاضریم در این زمینه کمک کنیم.

وی در خصوص مشکلات کاهش تعرفه در رشته‌های مختلف و تامین منابع مالی طرح تحول سلامت، بیان کرد: طرح تحول سلامت، طرح بدی نبود و پدیده خوبى بود، اما بدون مدیریت و زیرساخت و پایلوت اجرا شد.

این متخصص رادیولوژی ادامه داد: شتاب زدگى این طرح باعث شد هزینه زیادى به نظام سلامت وارد شود و خود مجریان طرح فهمیدند که اشتباهاتى وجود دارد. با این حال وزارت بهداشت زیر بار نمى‌رفت و اخیرا فهمیدند که اجراى طرح مشکل داشت و در نتیجه همه مقروض شدند.

برفه‌ای با بیان این‌که اگر وزارت بهداشت پز مى‌دهد، از زحمت پزشکان در مناطق مختلف کشور است، گفت: این طرح مى توانست خوب اجرا شود و عملا ضد خود عمل کرد. وزیر بهداشت نباید همه تعرفه‌ها را کم کند تا همه رشته‌ها دچار مشکل شوند.

این عضو هیئت مدیره انجمن رادیولوژی با بیان این‌که کتاب ارزش گذارى خدمات سلامت مبدا و منشا ارزش گذارى خدمات پزشکى است و باید بدون دست کارى در کشور اجرا شود، اظهار کرد: این کتاب در وزارت بهداشت دست کارى شد، اما زور همه رشته‌ها یکسان نبود و برخى رشته‌ها با نفوذ خود توانستند آن را بیشتر به سمت خود سوق بدهند. در حال حاضر این کتاب مورد قبول رشته‌هاى مختلف پزشکى نیست و همه به آن اعتراض دارند و انتظار داریم دوباره بازنگرى و ویرایش شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/8m2L2

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک