طرح پایش سلامت شهرداری منطقه دو تهران کلید خورد

۱۳۹۷/۰۲/۰۵ در ۱۷:۲۳

شهردار منطقه دو تهران

هم‌زمان با هفته ملی سلامت، طرح پایش سلامت شهرداری منطقه دو، ویژه پرسنل شاغل با حضور شهردار منطقه و معاونین وی افتتاح شد.

به گزارش ایران پزشک، طرح پایش سلامت شهرداری منطقه دو برای اولین بار با هدف پایش سلامت سه گروه پرسنل شاغل، شهروندان محلات کم برخوردار و دانش آموزان سبز منطقه دو آغاز و در جریان اجرای این طرح در فاز اول پرونده سلامت شاغلین منطقه دو پس از انجام مراحل چک و معاینه پزشکی تشکیل شد.

رسول کشت پور در مراسم طرح پایش سلامت کارکنان شهرداری منطقه گفت: اولین نیاز همکاران ما سلامت جسم و روان است.

وی با بیان این‌که گزارشی از وضعیت سلامت همکاران در اختیار من قرار گرفت و خوشبختانه سلامتی همکاران‌مان در شرایط خوبی قرار دارد، افزود: این طرح برای اولین بار و با نگاه اهمیت موضوع سلامت و توجه به منابع انسانی سازمانی در منطقه دو آغاز شد.

کشت پور با بیان این‌که برای ارتقای سلامتی کارکنان شهرداری باید اقدامات عملی صورت گیرد نه شعاری، ادامه داد: میزان مداخلات ما در سلامت در حد نظام ارجاع و جاری سازی نظام خود مراقبتی است و بیش از این نباید مداخله کنیم، اما در امر سلامت همکاران، توجه و اقدامات ویژه ضروری است، زیرا در مقابل سلامتی پرسنل خود را مسئول می‌دانیم.

وی بیان کرد: معتقدیم که منابع انسانی به عنوان سرمایه ارزشمند سازمان بوده و تامین اهداف یک سازمان در گروی تلاش و اهتمام ایشان است و پیش شرط تحقق این امر منوط بر سلامت جسم و روان خواهد بود.

گفتنی‌ست در این طرح با تشکیل پرونده سلامت برای پرسنل و بررسی‌های شاخص‌های اولیه در سه حوزه تغذیه و بررسی BMI، ارزیابی نیمرخ روانی افراد و غربالگری سه سرطان شایع در ایران با همکاری مرکز بهداشت شمال غرب، انستیتو تغذیه ایران، کلینیک روان‌شناسی بهروان و مرکز پیش‌گیری و مرکز کنترل سرطان آلا محقق شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/1CrzL

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک