دبیر انجمن جراحان ارتوپدی ایران مطرح کرد:

عفونت ناشی از تعویض مفصل هیپ یکی از علت‌های شایع مرگ و میر

۱۳۹۶/۰۸/۲۱ در ۱۷:۲۸

رادیولوژی

دبیر انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: درگیری مفصل لگن یا هیپ به علل مختلفی همچون دررفتگی مادرزادی، تروما و تصادفات، آرتروز اولیه و عفونت مفصل هیپ ایجاد می‌شود.

به گزارش ایران پزشک، سید محمد جواد مرتضوی با بیان این‌که بعد از ۴ سرطان مهم در دنیا یکی از مهم‌ترین علل شایع مرگ و میر، عفونت ناشی از تعویض مفصل هیپ است، گفت: درگیری مفصل لگن یا هیپ به علل مختلفی همچون دررفتگی مادرزادی، تروما و تصادفات، آرتروز اولیه و عفونت مفصل هیپ ایجاد می‌شود.

وی با بیان این‌که در همه این موارد، درمان، تعویض مفصل هیپ است، افزود: در بیست و پنجمین کنگره جراحان ارتوپدی انواع روش‌های تعویض مفصل هیپ و روش‌های نوین مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

دبیر انجمن ارتوپدی با اشاره به این‌که عوارض تعویض مفصل شامل مواردی همچون عفونت، لخته شدن خون و آمبولی است، ادامه داد: در بیست و پنجمین کنگره جراحان ارتوپدی، پانل عوارض تعویض مفصل مطرح و مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

مرتضوی اظهار کرد: تغییرات مفصل هیپ در افراد جوان از دیگر موضوعاتی است که در بیست و پنجمین کنگره جراحان ارتوپدی مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد و پانلی در همین راستا اختصاص دادیم.

این جراح و فوق تخصص زانو و لگن با بیان این‌که دررفتگی‌های نامحسوس از جمله علت تغییرات مفصل هیپ در افراد جوان می‌تواند باشد، گفت: این مشکل نیاز به درمان به موقع دارد تا از تخریب کامل مفصل هیپ جلوگیری شود.

گفتنی‌ست بیست و پنجمین کنگره جراحان ارتوپدی ۲۹ آبان ماه تا ۳ آذر سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود و در این کنگره ۱۱ سخنران خارجی از کشورهای آمریکا، کره، ترکیه، آلمان ، کلمبیا، انگلستان، کانادا، اتریش حضور دارند.

همچنین در بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران، ۶ ری لایو سرجری هیپ، دست، تروما، زانو ، مچ پا، شانه برگزار می‌شود.

از جمله کارگاه‌هایی که در حاشیه کنگره برگزار می‌شود می‌توان به ستون فقرات، تروما، دست، تومور، شانه، اطفال، هیپ، مچ پا، اخلاق پزشکی و جراحی زانو اشاره کرد.

پایان پیام/

 

پیوندک: http://iranMD.com/fuaeg

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک