علل ایجاد پای پرانتزی و صافی کف پا در کودکان

۱۳۹۶/۰۳/۰۶ در ۱۸:۵۵

پای پرانتزی

یک فوق تخصص ارتوپدی اطفال با اشاره به علل ایجاد پای پرانتزی و صافی کف پا در کودکان گفت: این مشکلات در سنین پایین اکثر مواقع خود به خود اصلاح شده و در سیر تکامل کودکان به حالت طبیعی باز می‌گردد.

به گزارش ایران پزشک، حسین اصلانی در ارتباط با بیماری‌های شایع ارتوپدی در اطفال گفت: صافی کف پا و پای پرانتزی از شایع‌ترین بیماری‌های ارتوپدی در حوزه اطفال بوده که یکی از بیشترین نگرانی برای خانواده‌ها به شمار می‌رود.

وی افزود: مشکل پای پرانتزی و صافی کف پا در سنین پایین اکثر مواقع خود به خود اصلاح شده و در سیر تکامل آن‌ها به حالت طبیعی باز می‌گردد.

این فوق تخصص ارتوپدی اطفال در خصوص علت پای پرانتزی ادامه داد: برخی بیماری‌های متابولیسم و کمبود ویتامین D می‌تواند علت این مشکل باشد.

اصلانی با اشاره به این‌که اکثر مواقع علت صافی کف پا سابقه خانوادگی است، اظهار کرد: شلی رباط یا لیگمان از دیگر علل این مشکل به شمار می‌رود.

وی درباره شکستگی استخوان ران در کودکان نیز گفت: زمین خوردن کودکان از ارتفاعات گوناگون همچون زمین خوردن از مبل و صندلی یا سهل الانگاری والدین می‌تواند از علل این مشکل باشد. همچنین تصادفات رانندگی به ویژه تصادفات با موتورسیکلت شکستگی استخوان ران کودکان را به همراه دارد.

این فوق تخصص ارتوپدی اطفال خاطر نشان کرد: یکی از راه‌های درمان شکستگی استخوان ران، انجام دوره‌های کششی و گچ گیری است؛ البته این موضوع به محل شکستگی استخوان ران بستگی دارد؛ زیرا گاهی این روش‌های درمانی کفایت نمی‌کند و لازم است از روش‌های جراحی بهره‌مند شویم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/SKrWX

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک