رییس جمعیت هلال‌ احمر خبر داد:

عیدی ٢٠٠ هزار تومانی و اهدای اقلام ضروری به زلزله زدگان کرمانشاه

۱۳۹۶/۱۲/۲۰ در ۲۳:۰۵

پیوندی

رییس جمعیت هلال‌ احمر با اعلام کمک رسانی ۶۳ میلیارد تومانی مردم به زلزله زدگان کرمانشاه، گفت: هم‌زمان با نوروز ۹۷، به ۳۰ هزار خانوار زلزله زده کرمانشاهی که بر اساس آمار سازمان ثبت احوال کشور خانه آن‌ها در زلزله تخریب شده، ۲۰۰ هزار تومان عیدی به همراه اقلام ضروری زندگی اهدا می‌شود.

به گزارش ایران پزشک، علی‌اصغر پیوندی در مانور آغاز طرح‌های امداد و نجات نوروزی هلال احمر و نمایش توانمندی‌های این جمعیت، اظهار کرد: امروز حوادث و بحران‌ها جزیی از زندگی انسان‌ها است و با وجود همه کمک‌هایی که پیشرفت علم، به زندگی بشر کرده، همواره باعث بسیاری از حوادث نیز شده که مستلزم بهره‌گیری از رویکردهای مناسب برای پاسخ دهی بهتر در حوادث سراسر دنیا است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه جدی به امدادگران و نجاتگران هلال احمر که در تمامی لحظات سخت و دشوار همراه و در کنار مردم هستند، افزود: به علاوه باید با برگزاری مانورهای متفاوت و تعامل با دیگر دستگاه‌ها، در صدد پاسخ مناسب به حوادث باشیم و هلال احمر در این زمینه همواره تمام امکانات و ظرفیت خود را برای خدمت‌رسانی در اختیار مردم قرار داده است.

پیوندی بیان کرد: از میان بیش از ۴۰ حوادثی که در دنیا رخ می‌دهد، حدود ۳۰ حادثه در ایران امکان بروز دارد و بنابراین ضروری است تا اقدامات مناسبی برای پیش‌گیری و پاسخ‌گویی مناسب در زمان وقوع حوادث داشته باشیم.

رییس جمعیت هلال احمر به روز کردن ناوگان امداد و نجات هلال احمر با کمک دولت و مجلس و هم‌زمان با نوروز اشاره و اظهار کرد: سال ۹۶ از نظر حادثه خیزی برای کشورمان بسیار استثنایی بود، اما جمعیت هلال‌احمر توانست با تجاربی که در طول ۹۰ سال سابقه به دست آورده، پاسخ مناسبی به این حوادث بدهد.

وی با اعلام تزریق ۵۷ میلیارد تومان تجهیزات و اقلام امدادی در سیستم امداد و نجات هم‌زمان با آغاز طرح‌های نوروزی هلال احمر، گفت: به علاوه ۲ هزار و ۵۰۰ ست تجهیزات تخصصی انفرادی تیم‌های واکنش سریع، ۳۰ هزار ثوب البسه امدادی، ۵۰ دستگاه لیفتراک و سایر تجهیزات تخصصی نیز هم‌زمان با نوروز در استان‌ها به کار گرفته خواهد شد.

پیوندی با اعلام کمک رسانی ۶۳ میلیارد تومانی مردم به زلزله زدگان کرمانشاه، گفت: طرح کمک ۵ میلیون تومانی به خانواده‌هایی که در زلزله کرمانشاه، فردی از اعضای خانواده را از دست دادند یا خانواده‌هایی که نوزاد تازه متولده شده در ایام زلزله کرمانشاه داشتند، ادامه دارد.

وی همچنین اظهار کرد: هم‌زمان با نوروز ۹۷، به ۳۰ هزار خانوار زلزله زده کرمانشاهی که بر اساس آمار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خانه آن‌ها در زلزله تخریب شده، ۲۰۰ هزار تومان عیدی و از ابتدای بهار به تدریج میان خانواده‌های زلزله زده، اقلام ضروری زندگی از جمله، یخچال، فرش و کولر از محل کمک‌های مردمی توزیع می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Zp7zg

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک