رییس سازمان بهزیستی مطرح کرد:

غفلت دیرینه در ارائه خدمات توانبخشی به معلولین

۱۳۹۶/۰۹/۱۹ در ۱۹:۴۸

بند پی

رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان این‌که در لایحه معلولین که به مجلس ارائه شده به مباحثی چون مناسب سازی تردد آسان و حضور و فعالیت آن‌ها در جامعه پرداخته شده، گفت: شنیده‌ام برخی از وزارت‌خانه‌ها در تلاش هستند کلیت این لایحه را دچار مشکل کنند.

به گزارش ایران پزشک، انوشیروان محسنی بندپی در نشست تخصصی حمایت‌های قانونی از افراد دارای معلولیت اظهار کرد: در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که افراد جامعه نمی‌توانند به سرنوشت باقی افراد جامعه بی تفاوت باشند. هزاران رشته ما را به یکدیگر متصل می‌کند و آن هم احساس دین، تعهد اجتماعی و گسترش فکر و اندیشه‌های تخصصی است و می‌توانیم از همه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در جامعه، مردم و نظام نیز بهره‌مند شویم.

وی در ادامه به لایحه حمایت از معلولین اشاره کرد و افزود: برای اولین بار در این زمینه، لایحه‌ای از طرف دولت به مجلس تقدیم شد که از نقاط قوت و کارشناسی بالایی برخوردار بوده و در ۱۰ فصل و ۳۵ ماده به مجلس پیشنهاد شده است.

رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان این‌که کارهای کارشناسی این لایحه انجام شده و تلاش‌مان بر این است تا هفته آینده در دستور کار مجلس قرار گیرد، ادامه داد: در این لایحه به مباحثی چون مناسب سازی تردد آسان و حضور و فعالیت معلولین در جامعه پرداخته شده است؛ زیرا در صورت عدم حضور معولین در جامعه ممکن است آثار روحی و روانی و در نتیجه انزوا برای آنان ایجاد شود.

بندپی بیان کرد: در خصوص ارائه خدمات درمانی کارهای بسیاری انجام شده، ولی در ارائه خدمات توانبخشی غفلت دیرینه‌ای شده که این موارد در لایحه دیده شده است. البته شنیده‌ام برخی از وزارت‌خانه‌ها در تلاش هستند با پیشنهادات‌شان از طریق برخی نمایندگان، کلیت این لایحه را دچار مشکل کنند.

وی تصریح کرد: این ۳۵ ماده به هم پیوستگی دارند و اگر یک جز از آن قطع شود شاهد اثر بخشی لایحه نخواهیم بود. بنابراین تلاش‌مان بر این است که با کمک سایر دستگاه‌ها کمک کنیم تا جامعیت لایحه حفظ شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/hIIwb

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک