رییس سازمان غذا و دارو:

فروش آنلاین دارو نیازمند اصلاح قانون است

۱۳۹۵/۱۲/۰۵ در ۰۹:۱۰

رییس سازمان غذا و دارو، فروش اینترنتی داروی نسخه‌ای را با مغایر قانون دانست و گفت: این موضوع مغایرت قانونی دارد و نمی‌توانیم اجازه چنین کاری را بدهیم.

رسول دیناروند در گفت‌وگو با خبرنگار ایران پزشک، درباره خرید دارو از اینترنت گفت: این کار در حال حاضر به نوعی در سازمان غذا و دارو انجام می‌شود؛ یعنی همین که مردم پیامک می‌دهند و استعلام می‌کنند که دارویی در کجا فروخته می‌شود یک سامانه الکترونیک است، اما این‌که داروی نسخه‌ای به صورت اینترنتی خرید و فروش شود، مغایرت قانونی دارد و نمی‌توانیم اجازه چنین کاری را بدهیم.

معاون وزیر بهداشت درباره این‌که برای انجام این کار چه زیرساختی نیاز است، اظهار کرد: این موضوع به اصلاح قانون نیاز دارد و فعلا راه‌کار قانونی برای این کار وجود ندارد.

دیناروند درباره امکان خرید و فروش داروهای کمیاب از طریق سایت‌های اینترنتی نیز به خبرنگار ایران پزشک گفت: استفاده از بستر فضای مجازی و اینترنت برای اطلاع‌رسانی و استعلام محل فروش دارو مشکلی ندارد، اما داروخانه اینترنتی که در برخی کشورها وجود دارد را فعلا نمی‌توان ایجاد کرد. البته باید بررسی کرد و ساز و کاری آماده کرد که به طور مثال نسخه را داروخانه دریافت کند و بعد دارو را با پیک برای بیمار ارسال کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/S3bM2

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک