معاون امور فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت:

فعالیت‌های عمرانی حوزه سلامت در دولت یازدهم، قابل مقایسه با قبل نیست

۱۳۹۶/۰۴/۱۹ در ۱۶:۱۱

علی ماهر

معاون امور فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: برگزاری جشنواره عمران سلامت می‌تواند سطح آگاهی مردم را در جهت اقدامات صورت گرفته و نوع خدمات ایجاد شده افزایش داده و دست اندرکاران را در جهت ارتقای کمی و کیفی خدمات رسانی کمک کند.

به گزارش ایران پزشک، علی ماهر در خصوص برگزاری جشنواره عمران سلامت گفت: مهم‌ترین مزیت این جشنواره نشان دادن فعالیت‌هایی است که در دولت یازدهم در حوزه سلامت انجام شده است.

معاون امور فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به این‌که حجم فعالیت‌های عمرانی حوزه سلامت در دولت یازدهم نسبت به کل دوران بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست، اظهار کرد: در سال‌های پیش از دولت یازدهم تقریبا به طور متوسط در بهترین سال‌ها دو هزار تخت بیمارستانی ساخته می‌شد، اما در دولت یازدهم به طور متوسط سالانه شش هزار تخت ساخته شده است.

ماهر گفت: اقدامات عمرانی بسیاری در حوزه سلامت طی چهار سال گذشته انجام شده است؛ به عنوان مثال ۲۵۰۰ تخت ویژه راه اندازی شد و کلینیک‌های ویژه به خوبی توسعه پیدا کرد. همچنین برای ترویج زایمان طبیعی، فضایی ایمن و محرمانه برای مادران ایجاد شده که می‌توانیم ادعا کنیم همپای کشورهای توسعه یافته در این زمینه عمل کرده‌ایم و این افتخار بزرگی برای ایران است.

وی با بیان این‌که سرطان یکی از بیماری‌های غیرواگیر و یکی از عوامل مرگ و میر است، افزود: تا پیش از دولت یازدهم مرکزی دولتی برای ارائه خدمات در حوزه سرطان در سطح یک و غربالگری نداشتیم، اما هم اکنون تعداد قابل توجهی مرکز سرطان در این زمینه در حال ساخت است که می‌تواند در پیشگیری از بروز سرطان مثمر ثمر باشد و به درمان زودرس بیماری نیز کمک کند.

معاون امور فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت ادامه داد: برگزاری چنین جشنواره‌ای می‌تواند سطح آگاهی و اطلاع مردم را در جهت اقدامات صورت گرفته و نوع خدمات ایجاد شده افزایش داده و دست اندرکاران را در جهت ارتقای کمی و کیفی خدمات رسانی کمک کند.

ماهر با تاکید بر این‌که برگزاری این جشنواره پیامی برای مردم است که چنین خدماتی ایجاد شده و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید اظهار کرد: افتخارات ایران باید برای مردم و باقی کشورها در این جشنواره نشان داده شود. همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی، پزشکان، متخصصان، دست اندرکاران و نمایندگان مجلس باید به فعالیت‌های انجام شده شناخت بیشتری پیدا کنند تا زمانی که اتفاقی رخ داد بتوانند به ما کمک کنند تا مشکلات احتمالی حل و فصل شود.

وی تصریح کرد: اطلاع رسانی و آگاهی سازی، ایجاد رقابت بین دانشگاه‌های علوم پزشکی برای ارتقای سطح کیفی خدمات و مشارکت ذی‌نفعان مثل خیریه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای عمومی غیر دولتی از جمله رویکردهای این جشنواره می‌تواند باشد.

ماهر در پایان گفت: هدف ما ایجاد یک خدمت استاندارد و با کیفیت برای مردم و دسترسی عادلانه خدمات است و امیدواریم که این مورد تا حد زیادی محقق شده باشد.

گفتنی‌ست جشنواره عمران سلامت فردا سه شنبه ۲۰ تیر ماه در تهران برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/B2QmK

برچسب‌ها, , , , , , , , ,

ایران پزشک