در گفت‌وگو با ایران پزشک مطرح شد:

کاهش قیمت کسپوفانژین خارجی به دنبال تولید نمونه داخلی

۱۳۹۶/۱۰/۰۹ در ۰۷:۳۰

سپهری

مدیرعامل شرکت دارویی نانو الوند با بیان این‌که تولید داروی کسپوفانژین در کشور باعث شد که قیمت نمونه خارجی آن نیز کاهش پیدا کند، گفت: این دارو برای برخی عفونت‌های قارچی استفاده می‌شود و علت این‌که این دارو را تولید کردیم این بود که خیلی از بیماران سرطانی دچار بیماری‌های عفونی می‌شوند و از این دارو در هنگام بستری در بیمارستان استفاده می‌کنند.

نیما سپهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایران پزشک در حاشیه مراسم افتتاحیه بیست و ششمین کنگره بیماری‌های عفونی و گرمسیری ایران با بیان این‌که این شرکت داروهای های تک به خصوص داروهای ضد سرطان را تولید می‌کند، گفت: امروز داروی کسپوفانژین که ضد قارچ است معرفی می‌شود. این دارو برای برخی عفونت‌های قارچی استفاده می‌شود و علت این‌که این دارو را تولید کردیم این بود که خیلی از بیماران سرطانی دچار بیماری‌های عفونی می‌شوند و از این دارو در هنگام بستری در بیمارستان استفاده می‌کنند.

وی با بیان این‌که این دارو به صورت پودر لیوفیلیزه است و در درمان عفونت‌های قارچی مانند آسپرژیلوسیس و کاندیدمیا استفاده می‌شود، افزود: دارو نمونه خارجی دارد که قبل از تولید داخلی در دو دوز با قیمت‌های ۶۴۰ هزار و ۱ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان فروخته می‌شد و بعد از این‌که داروی داخلی تولید شد، قیمت را کاهش دادند. در حال حاضر قیمت داروی تولید داخل در دو دوز، ۳۳۵ هزار تومان و ۴۶۹ هزار تومان در بازار موجود است.

 

نیما سپهری

 

سپهری با بیان این‌که دارو تحت پوشش بیمه است، اظهار کرد: داروی کسپوفانژین از اردیبهشت امسال وارد بازار شد و در تفاهم‌نامه داروی بیماران خاص نیز قرار دارد.

مدیرعامل این شرکت دارویی با بیان این‌که بحث هزینه اثربخشی وقتی مطرح می‌شود که دارو بخواهد وارد فهرست دارویی شود، گفت: این دارو قبل از تولید داخل در فهرست دارویی وجود داشت و بحث هزینه اثربخشی در مورد آن مطرح نیست.

وی در پاسخ به این سوال که استقبال پزشکان از داروی تولید داخل چطور بود، اظهار کرد: توانستیم سهم خوبی از بازار بگیریم و این موضوع به خاطر کیفیت داروی تولید داخل است. استقبال پزشکان از این داروی تولید داخل مناسب بود و حتی می‌گویند که تولید داخلی دارو باعث شد قیمت داروی خارجی نیز کاهش پیدا کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/tGQY2

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک