کبد چرب، حاصل مصرف بی‌رویه مکمل‌های محلول در چربی

۱۳۹۶/۰۶/۲۰ در ۲۱:۴۱

هادی پور

یک داروساز درباره مصرف مکمل‌ها و ویتامین‌های محلول در آب گفت: هرچقدر ما این ویتامین‌ها را مصرف کنیم نهایتا از طریق ادرار دفع می‌شوند و در بدن باقی نمی‌مانند و استفاده بیش از حد آن هیچ نفعی ندارد.

به گزارش ایران پزشک، محمود هادی پور دهشال درباره مکمل‌ها گفت: خیلی‌ها فکر می‌کنند مکمل‌ها همه یک جور هستند، ولی این‌طور نیست. برخی مکمل‌ها و ویتامین‌ها محلول در آب هستند.

وی ادامه داد: بنابراین هرچقدر ما این ویتامین‌ها را مصرف کنیم نهایتا از طریق ادرار دفع می‌شوند و در بدن باقی نمی‌مانند و استفاده بیش از حد آن هیچ نفعی ندارد، ولی استفاده به اندازه و به نیاز برای بدن نفع دارد.

این داروساز با بیان این‌که یک سری مکمل‌ها، مکمل‌های محلول در چربی هستند و در بدن ذخیره می‌شوند، بیان کرد: مکمل‌هایی که در بدن ذخیره می‌شوند مکمل‌هایی هستند که به عنوان مکمل‌های محلول در چربی شناخته می‌شوند مثل ویتامین E.

وی تاکید کرد: بنابراین استفاده زیاد از این ویتامین کمکی نمی‌کند. در واقع آن‌قدر باید استفاده کرد که بدن نیاز دارد و البته باید میزان مصرف با پزشک مطرح شود.

هادی پور با بیان این‌که در سنین مختلف مصرف مکمل‌ها متفاوت است در رادیو سلامت بیان کرد: در بیماری‌هایی مثل کبد چرب، مصرف بیش از حد مکمل و ویتامین، عوارضی خواهد داشت. همچنین این موضوع در خصوص افرادی که مستعد ابتلا به کبد چرب هستند نیز وجود دارد، بنابراین باید در مصرف مکمل‌ها و ویتامین‌ها تعادل وجود داشته باشد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/FzhqS

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک