کم کاری وزارت بهداشت در اعتباربخشی با حضور دادستانی جبران می‌شود

۱۳۹۶/۰۸/۱۷ در ۲۱:۱۴

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با بیان این‌که اکیپی ۱۰ نفر جهت نظارت بر روند اقدامات درمانی در مراکز بیمارستانی، اورژانس‌ها و درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها تشکیل شده و ریاست آن نیز بر عهده یکی از معاونین دادستان است، گفت: اعضای این کارگروه که پزشک و متخصص نیز آن را همراهی می‌کند در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها به صورت سرزده حضور پیدا می‌کنند و تمامی مواردی که لازمه یک مرکز درمانی است و باید انجام شود از قبیل پزشک آنکال، تجهیزات اورژانس، اقدامات درمانی و غیره را بررسی می‌کنند.

به گزارش ایران پزشک به نقل از میزان، ناصر عتباتی گفت: برای صیانت از حقوق عامه و نظارت بر روند اقدامات درمانی در مراکز بیمارستانی، اورژانس‌ها‌ و درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها اکیپی متشکل از کارشناسان اعضای شورای دستگاه‌های نظارتی استان تشکیل شده است که یکی از معاونین دادستان ریاست این اکیپ را برعهده دارد.

دادستان اردبیل افزود: اعضای این کارگروه که پزشک و متخصص نیز آن را همراهی می‌کند در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها به صورت سرزده حضور پیدا می‌کنند و تمامی مواردی که لازمه یک مرکز درمانی است و باید انجام شود از قبیل پزشک آنکال، تجهیزات اورژانس، اقدامات درمانی و غیره را بررسی می‌کنند.

عتباتی گفت: چک لیست‌های مشخصی برای بازدید سرزده از مراکز درمانی تهیه شده که اعضای این کارگروه بر اساس آن کنترل می‌کنند و برخی از موارد را در هنگام بازدید از طریق مسئولین دانشگاه علوم پزشکی برطرف می‌کنند و در موارد دیگر نیز موضوع را دادستانی به عنوان مدعی‌العموم پیگیری می‌نماید.

وی اظهار کرد: تاکنون یک بار رییس دانشگاه علوم پزشکی، معاون درمان و مسئولین هیئت نظام پزشکی استان را جهت هماهنگی‌های لازم و ارائه راه‌کارهای مناسب به دادستانی دعوت شده‌اند که جلسه خوبی برگزار شده است و در ادامه نیز این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

دادستان اردبیل تاکید کرد: بازدیدها به گونه‌ای است که در یک زمان اکیپی ۱۰ نفره در اورژانس حاضر می‌شوند و موارد متعددی را از نظر کیفی و کمی همچون حضور یا عدم حضور پزشک و پرستار و تجهیزات پزشکی و غیره را مورد بررسی قرار می‌دهند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/3YWLk

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک