یک مشاور خانواده مطرح کرد:

لزوم توجه به مرزبندی در خانواده‌ها

۱۳۹۶/۰۵/۰۸ در ۲۱:۴۲

مهارت زندگی

یک روان‌شناس با بیان این‌که یکی از مهم‌ترین مهارت‌های زندگی مشترک، توجه به مرزبندی است، گفت: زوجین در عین این‌که با خانواده‌ها دوست و صمیمی هستند حتما سعی کنند مرزها را حفظ و خانواده‌ها هم به شکل‌گیری این مرزها کمک کنند.

به گزارش ایران پزشک، سمیه شاه مرادی یکی از مهم‌ترین مهارت‌های زندگی مشترک را توجه به مرزبندی دانست و گفت: شکل‌گیری مرزها بین خانواده‌های زوجین و خود زوجین است. زوجین در عین این‌که با خانواده‌ها دوست و صمیمی هستند حتما سعی کنند مرزها را حفظ و خانواده‌ها هم به شکل‌گیری این مرزها کمک کنند.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که حتما زوجین باید به آن توجه کنند این است که یکدیگر را خوب بشناسند.

این مشاور خانواده و روان‌شناس در ادامه تاکید کرد: وقتی که گفت‌وگو و برقراری ارتباط بین زوجین کم می‌شود، وقتی که فضای مجازی و گوشی همراه وقت بیشتر زوجین را می‌گیرد، این مشغولیت‌ها بسیاری از اوقات، برقراری ارتباط کلامی را بین زوجین کم می‌کند و به حداقل می‌رساند.

شاه مرادی در پایان در رادیو سلامت اظهار کرد: وقتی برقراری این ارتباطات کم می‌شود اطلاعات بین زوجین هم کم شده و هرچه اطلاعات کمتر شود شناخت کمتری به وجود می‌آید؛ از این رو زوجین باید تا می‌توانند نسبت به یکدیگر اطلاعات و شناخت پیدا کنند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Qv2K0

برچسب‌ها, , , , , , , ,

ایران پزشک