رييس سازمان غذا و دارو:

مبارزه با قاچاق تکلیف قانونی و شرعى است

۱۳۹۵/۱۲/۰۴ در ۱۲:۴۸

در نشستى با حضور رییس، معاونان و مدیرکل هاى سازمان غذا و دارو و معاونان غذا و داروى دانشگاه هاى علوم پزشکى سراسر کشور دستاوردهاى دولت یازدهم در حوزه غذا دارو و تجهیزات پزشکى بررسى شد.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، رسول دیناروند در این مراسم گفت: یکى از بزرگ ترین مشکلات کشور این است که در مستندسازى ضعیف هستیم و این مشکل در سازمان غذا و دارو هم وجود دارد.

 

نشست غذا و دارو

 

وی افزود: بحث نشانگر رنگى تغذیه به حدود ٨٠ درصد رسیده است و این موضوع باید تکمیل و کمپین رسانه اى آن نیز باید آغاز شود. مردم باید هرچه سریع تر این چراغ راهنماى تغذیه را بشناسند و با آن آشنا شوند.

دیناروند ادامه داد: حدود ١٠ تا ١۵ درصد تجهیزات پزشکى بازار قاچاق است. تکلیف قانونى و شرعى ما بر این است که جلوى قاچاق را بگیریم.

معاون وزیر بهداشت درباره سامانه‌های سازمان غذا و دارو گفت: سامانه‌هایی که در سازمان راه اندازی شده در مبارزه با قاچاق بسیار موثر است و با چندین سازمان ارتباط تنگاتنگی وجود دارد تا بتوانیم جلوی قاچاق را بگیریم.

دیناروند در پایان اظهار کرد: معاون سازمان بهداشت جهانی هفته آینده به ایران می‌آید و ما گزارش نشانگر سلامت (چراغ راهنما) روی مواد غذایی را به ایشان ارائه خواهیم داد، چون ایران در این زمینه به یک الگو تبدیل شده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/kcBMd

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک