وزیر بهداشت در همایش ملی نشان ایمنی و سلامت؛

متقلبین حوزه غذا جرم‌شان از قتل عمد کمتر نیست

۱۳۹۵/۰۲/۰۵ در ۱۱:۲۰

همایش ملی نشان ایمنی و سلامت همزمان با پنجمین روز هفته سلامت با حضور وزیر بهداشت در مرکز همایش‌های صدا وسیما برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، وزیر بهداشت در این مراسم با اظهار امیدواری از این‌که راه‌اندازی سامانه الکترونیکی غذا و دارو (ttac) روند اداری تولید محصولات غذایی را آسان‌تر کند، گفت: امیدواریم دغدغه اصلی تولیدکنندگان فقط تولید محصولات سالم باشد.

سید حسن هاشمی اظهار امیدواری کرد: همچنین با استفاده از این سامانه از اعلام نظرهای سلیقه‌ای و اعمال نفوذها جلوگیری شود و شاهد تغییر و تحول عمده‌ای در صنعت تولید محصولات سلامت محور باشیم.

وی افزود: در حال حاضر تعداد زیادی فارغ‌التحصیل رشته تغذیه داریم، اما وضع غذایمان خوب نیست. به نظر می‌رسد می‌توانیم بهتر از این عمل کنیم که امیدواریم امسال سازمان غذا و دارو کاری کارستان انجام دهد.

وزیر بهداشت گفت: کسانی که در حوزه غذا تقلب می‌کنند و کالاهای جعلی و آسیب‌رسان به بازار عرضه می‌کنند، جرم‌شان از قتل عمد کمتر نیست.

وی با اشاره به این موضوع که برخی افراد در حوزه غذا یا دارو یا تخلفات پزشکی گرفتار دستگاه قضا می‌شوند، اما بعد از مدت کوتاهی سر کار خود باز می‌گردند، گفت: اگر بخواهیم سلامت غذا و سلامت مردم تامین شود باید مجازات بازدارنده و قاطع داشته باشیم تا بتوانیم از تخلف و تقلب جلوگیری کنیم.

هاشمی ادامه داد: اگر دستگاه‌های دیگر با دولت همکاری نکنند، کاری از پیش نمی‌بریم. همچنین اگر وزارت نیرو، وزارت کشاورزی و وزارت صنعت به وزارت بهداشت کمک نکنند، کاری از ما در حوزه غذا و آشامیدنی ساخته نیست.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/0DZTT

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک