معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت مطرح کرد:

مدیریت غیردولتی، راه‌کار توسعه زیرساخت‌های بهداشتی

۱۳۹۶/۰۲/۰۴ در ۱۰:۳۲

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت با بیان این‌که ۲۰۰ هزار میلیارد ریال پروژه عمرانی توسط این وزارت‌خانه در دولت تدبیر و امید اجرا شده، گفت: دولت و وزارت بهداشت در آغاز کار خود وارث پروژه‌های نیمه تمام بسیاری بود که امروز به واسطه برنامه ریزی‌های هدفمند به سرانجام رسیدند.

به گزارش ایران پزشک، سید علی صدرالسادات در نشستی با معاونان دانشگاه علوم پزشکی اراک و روسای شبکه‌های بهداشت شهرستان‌های این استان، گفت: در طول چهار سال اخیر بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال پروژه عمرانی توسط وزارت بهداشت به اجرا رسیده که این امر تنها به واسطه منابع مالی محقق نشده، بلکه حاصل همت و حس مسئولیت مدیران است.

وی افزود: طرح تحول سلامت، بازنگری و تغییر بزرگی را در همه بخش‌های ماموریتی وزارت بهداشت ایجاد کرد که باید این فرصت را مغتنم شمرد.

صدرالسادات تصریح کرد: با وجود همه کم و کاستی‌ها در منابع محدود، اما در مسیر تحقق اهداف بزرگ تلاش‌های بسیاری صورت گرفت و همه قوا همراه دولت یازدهم برای بهبود خدمات رسانی در حوزه سلامت همراه وزارت بهداشت بودند تا اهداف بزرگ به عرصه اجرا برسند.

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت گفت: ایجاد ۲۱ هزار تخت بستری در کشور یکی از اهداف بزرگ وزارت بهداشت بود که امروز فراتر از این هدف قرار داریم.

وی تاکید کرد: دولت و وزارت بهداشت در آغاز کار خود وارث پروژه‌های نیمه تمام بسیاری بود که امروز به واسطه برنامه ریزی‌های هدفمند به سرانجام رسیدند.

صدرالسادات ادامه داد: علاوه بر حوزه درمان در بخش بهداشتی نیز ایجاد ۲ هزار و ۵۰۰ خانه بهداشت در کشور هدف‌گذاری شد و با مشارکت خیرین ایجاد ۶ هزار و ۱۰۰ پروژه بهداشتی در قالب خانه بهداشت، پایگاه سلامت، خانه پزشک در کشور برنامه ریزی شده است.

وی افزود: در راستای حمایت از وزارت بهداشت، مجلس با اختصاص یک درصد ارزش افزوده به عنوان منبع پایدار اقدام مثبتی را به انجام رساند، اما اراده و مشارکت مجموعه بهداشت و درمان کشور نقطه عطفی در توفیقات حاصله در این بخش محسوب می‌شود.

صدرالسادات عنوان کرد: در طول چهار سال اخیر ۳۰ هزار نیروی پیمانی به بدنه وزارت بهداشت افزوده شده و به همین میزان نیروی شرکتی افزایش یافته است.

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت گفت: با وجود ایجاد ۲۰ هزار تخت بستری در کشور همچنان کمبود ۷۰ هزار تخت در کشور وجود دارد که دولت و وزارت بهداشت تمام سعی و اهتمام خود را برای جبران کمبودها به کار گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: توسعه زیرساخت‌ها، تشکیلات و نیروی انسانی ضرورتی غیرقابل انکار است و تحقق این امر منوط به تغییر روش است و باید مدیریت بهره ور غیردولتی را وارد میدان کرد.

صدر السادات در خصوص تفاهم نامه امضا شده به منظور تحقق منابع مالی پروژه بیمارستان ولیعصر اراک از سوی معاونت توسعه و مدیریت نیروی انسانی وزارت بهداشت اعلام آمادگی کرد و افزود: در خصوص تکمیل و تجهیز بیمارستان آیت الله خوانساری نیز نگرانی وجود ندارد و تمام تلاش برای تسریع در بهره برداری از این طرح به کار گرفته می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/3Renj

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک