رییس انجمن تغذیه ایران خبر داد:

مذاکرات انجمن تغذیه با بیمه‌ها برای پوشش خدمات تغذیه‌ای

۱۳۹۵/۰۶/۱۴ در ۰۹:۳۶

دومین کنگره بین‌المللی و چهاردهمین کنگره کشوری تغذیه ایران آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ایران پزشک، جلال‌الدین میرزای رزاز، رییس انجمن تغذیه ایران در مراسم افتتاحیه این کنگره گفت: در حال حاضر ۸۰۰۰ فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی تا دکترای تغذیه داریم که فعالیت می‌کنند و ۵۰۰۰ دانشجو در مقاطع گوناگون مشغول تحصیل هستند.

وی تاکید کرد: توجه به این پتانسیل می‌تواند گره‌های گوناگونی از مشکلات را باز نماید.

رزاز با اشاره به اهداف انجمن تغذیه ایران، پیشنهادهایی برای ارتقای دانش تغذیه و احقاق حقوق صنفی دانش‌آموختگان این رشته ارائه کرد و گفت: ما به دنبال حرفه‌ای سازی و تخصص‌مداری در بدنه نظام سلامت هستیم.

رییس انجمن تغذیه با تاکید بر اهمیت پوشش بیمه‌ای خدمات تغذیه گفت: در حال حاضر مذاکراتی در این خصوص در حال انجام است و ما معتقدیم هر ریالی که برای فراگیری خدمات تغذیه اختصاص یابد، سرمایه‌گذاری برای تحقق و توسعه پایداری سلامت است.

وی افزود: این اتفاق می‌تواند مانع از هزینه‌های سرسام‌آور باشد و از خروج نیروهای ارزشمند اجتماعی جلوگیری کند.

میرزای رزاز با اشاره به این‌که تحت پوشش بردن خدمات تغذیه در نظام بیمه‌های مختلف کشور و بیمه‌های مکمل می‌تواند گام بزرگی در جهت کاهش بیماری‌های غیرواگیر باشد، گفت: این کار می‌تواند در آینده حدود ۷۰ درصد بار بیماردهی را کاهش دهد، اما متاسفانه نظام تغذیه از آن مغفول مانده است.

رییس انجمن تغذیه درباره مطالبات صنفی رشته تغذیه گفت: جامعه تغذیه چالش‌هایی دارد که حل آن نیازمند بازنگری در قوانین جاری در حوزه نظام آموزشی و بخش‌های بهداشت و درمان کشور است.

وی ادامه داد: انجمن تغذیه ایران اهداف و پیشنهادهای مشخصی برای ارتقای دانش تغذیه در کشور و احقاق حقوق دانش‌آموختگان این رشته دارد.

رزاز با تاکید بر اهمیت عملکرد انجمن تغذیه گفت: می‌توان ردپای مشارکت انجمن تغذیه را در جای جای نظام سلامت کشور مشاهده کرد و هرچه مشارکت جامعه تغذیه ایران پررنگ‌تر شود، پنجره‌های ارزش‌مندی برای رهایی نظام سلامت ایران از دام طبی‌سازی و تمرکز بر درمان باز خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/XDDSU

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک