کارشناسان بهداشت در ایام تعطیلات گوش به زنگ هستند

مراقبت بازرسان بهداشت محیط از سلامت مردم

۱۳۹۴/۱۲/۲۳ در ۱۲:۱۱

وزیر بهداشت از حضور بیش از ۴۵۰۰ بازرس در قالب ۱۷۰۰ تیم برای نظارت بر بهداشت غذا و آب آشامیدنی در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «ایران پزشک» به نقل از وبدا، حسن هاشمی در مراسم مانور سلامت نوروزی، یکی از وظایف مهم بازرسان بهداشت محیط را دفاع از حقوق مردم بیان کرد و گفت: لازم است به حقوق شهروندی که در برخی از حوزه‌ها در کشور مغفول مانده توجه ویژه شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: لازم است اهتمام مسئولین، مجریان و قانون‌گذاران به حقوق شهروندی بیشتر از گذشته شود.

به گفته هاشمی، در کشور قوانین خوبی داریم اما به دلیل عدم همت، نظارت و دقت کافی از این قوانین به درستی استفاده نمی‌شود.

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم همت، دقت و نظارت‌های مضاعف در استفاده از قانون نسبت به گذشته، گفت: در آن قسمتی که دست ما است و مجری آن حوزه هستیم باید نظارت‌ها و دقت‌مان بیشتر شود.

وی با بیان این که قوانین موجود در حوزه غذا و آشامیدنی خوب و مناسب است، افزود: از طرف دیگر باید قوه قضائیه به موقع و سریع با شخصی که مرتکب جرم شده برخورد کند. کسانی که در زمینه غذا و آشامیدنی مردم تقلب می‌کنند بدترین ظلم را به مردم می‌کنند و این مساله از جنایت هم بالاتر است.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به ایام نوروز و شروع سفرهای نوروزی گفت: مردم برای این که آرامشی چند روزه داشته باشند سفر می‌کنند و چنانچه کسی به قصد سودجویی تقلب کند به نوعی مرتکب جنایت شده و آسیب جدی به مردم وارد کرده است.

هاشمی ابراز امیدواری کرد تا ضمن این که مردم خود مراقب سلامت‌شان هستند، بازرسان بهداشت محیط بتوانند از سلامت مردم مراقبت کنند، چرا که این امر باعث ایجاد امنیت شده و مردم به این امر که به حقوق آنها احترام گذاشته شده واقف می‌شوند.

وزیر بهداشت در ادامه تاکید کرد: از آنجا که در برخی موارد، قدرت زیان‌آور می‌شود بنابراین لازم است مراقبت شود و همه چیز به صورت منصفانه از طریق قانون اصلاح شود.

هاشمی همچنین، خطاب به بازرسان و کارشناسان نظارت که قرار است در ایام نوروز فعالیت و نظارت داشته باشند، گفت: مراقبت کنید که بی‌جا کسی را متهم نکرده و منصفانه همه چیز دنبال شود.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به این که بیش از ۴۵۰۰ بازرس در قالب ۱۷۰۰ تیم در ایام نوروز نظارت بر بهداشت غذا و آب آشامیدنی مردم را به عهده دارند، افزود: امیدواریم ارائه‌کنندگان خدمت به مردم در رستوران‌ها و محیط‌های عرضه مواد غذایی و اقامتگاه‌ها از این فرصت استفاده کرده و با این باور که خداوند به کارشان برکت و روزی می‌دهد موازین بهداشتی را رعایت و از مردم نیز به خوبی پذیرایی کنند.

وزیر بهداشت در پایان با اشاره به این که مردم هم می‌توانند در امر نظارت سهیم باشند، افزود: مردم می‌توانند هر گونه تخلفات مشاهده شده در زمینه بهداشتی را از طریق شماره تلفن‌های ۱۴۹۰ و ۱۹۰ با کارشناسان بهداشتی در میان گذاشته و همکاران این حوزه به صورت ۲۴ ساعته آماده شنیدن درخواست‌های مردم در این زمینه هستند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/R53AC

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک