مرغ‌های یک آشپزخانه در صومعه‌سرا، ۱۷۷ نفر را مسموم کردند

۱۳۹۶/۰۶/۲۶ در ۱۰:۵۹

معاون عملیات سازمان اورژانس کشور از مسمومیت غذایی ۱۷۷ نفر در شهرستان‌های صومعه‌سرا و فومن استان گیلان خبر داد.

به گزارش ایران پزشک، حسن نوری در خصوص مسمومیت افرادی در صومعه‌سرا در استان گیلان گفت: دو روز پیش افرادی در یک تالار عروسی دچار مسمومیت غذایی شدند که در همان روز ۶۶ نفر از آن‌ها برای درمان به بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه‌سرا مراجعه کردند.

معاون عملیات سازمان اورژانس کشور با اشاره به مسمومیت هم‌زمان تعدادی از مهمانان یک مراسم عزا در فومن، بیان کرد: تعداد افراد دچار مسمومیت طی دو روز اخیر در صومعه‌سرا و همچنین فومن افزایش پیدا کرد و به ۱۷۷ رسید.

نوری در مورد علت این اتفاق اظهار کرد: با توجه به اظهارات مردم، احتمالا این مسمومیت غذایی به دلیل مرغ مصرفی در غذا بود که از آشپزخانه‌ای در صومعه‌سرا برای یک مراسم عروسی در این شهرستان و یک مراسم عزاداری در فومن تهیه شده بود؛ همچنین بخشی از غذای این آشپزخانه به صورت بیرون‌بر توزیع شده بود و عمده مسمومان مراجعه کننده به دو بیمارستان امام خمینی صومعه‌سرا و بیمارستان امام حسن مجتبی فومن از این دو مراسم بودند.

معاون عملیات سازمان اورژانس کشور عنوان کرد: مجموع مراجعه‌کنندگان به این بیمارستان تا ساعت ۳۰ دقیقه بامداد امروز ۱۷۷ نفر بودند که ۹۰ نفر از آن‌ها به بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه‌سرا و ۸۷ نفر به بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) فومن مراجعه کردند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/C4b7L

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک