مدیركل نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو؛

مرگ با نوشابه گازدار شایعه است

۱۳۹۵/۰۱/۲۹ در ۱۲:۰۰

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، اخبار مرگ افراد به دلیل استفاده از فرآورده‌های خوراکی مانند نوشابه‌های گازدار را رد کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک به نقل از ایرنا، بهروز جنت در این رابطه گفت: استفاده از محصولات دارای نشان سازمان غذا و دارو، هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

وی این موضوع را با اشاره به انتشار شایعاتی در فضای مجازی مانند مرگ افراد به دلیل استفاده از فرآورده‌هایی همچون نوشیدنی‌های گازدار و فرآورده‌های گوشتی عنوان کرد و این‌که در این شایعات عنوان شده است که فرآورده‌های یاد شده حاوی ویروس ناشناخته‌ای هستند.

جنت اظهار کرد: با اندکی دقت در متون انتشار یافته در فضای مجازی به آسانی روشن می‌شود که عمده مطالب مطرح شده در این باره غیر علمی و غیر واقعی است و در بسیاری موارد به قصد تخریب شرکت‌های رقیب، صورت می‌گیرد.

این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو به مردم توصیه کرد تا به اخبار با منابع نامعتبر، اعتماد نکنند و از آن مهم‌تر این گونه شایعات و خبرهای مشکوک را منتشر نکنند.

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، ادامه داد: نظارت‌های دقیق و کارشناسانه در ۳ سطح مسئولان فنی کارخانه‌ها، بازرسان سازمان و معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و طرح نظارت بر سطح عرضه، موسوم به PMS به صورت مستمر و منسجم در حال انجام است.

جنت افزود: مردم مطمئن باشند در صورت استفاده از محصولات دارای نشان سیب سلامت سازمان غذا و دارو، هیچ خطری سلامت آنها را تهدید نمی‌کند.

وی همچنین از نیروی انتظامی خواست برای پیشگیری از انتشار چنین اخبار کذبی از طریق پلیس فتا اقدامات لازم را در جهت شناسایی مشوش کننده اذهان مردم انجام دهند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/lfvW5

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک