مسمومیت گوارشى ١٩۴۴ نفر را به اورژانس کشید

۱۳۹۶/۰۱/۰۲ در ۱۲:۴۶

سرپرست اورژانس کشور با بیان این که اورژانس تا پایان طرح سلامت نوروزی در کنار مردم است، گفت: تاکنون بیش از ۵۹ هزار ماموریت توسط اورژانس در سطح کشور انجام شده است.

به گزارش ایران پزشک، پیرحسین کولیوند اظهار کرد: از زمان شروع طرح سلامت نوروزی در ۲۵ اسفند تاکنون ۵۹ هزار و ۹۱۲ مورد ماموریت نوروزی توسط اورژانس در سطح کشور انجام شده است.

وی با بیان این که سیزده هزار و ۹۳۰ مورد از این ماموریت ها ترافیکی بوده است، افزود: در این ماموریت های ترافیکی یازده هزار و ۵۳۳ نفر به بیمارستان ها اعزام شده اند.

سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد: هزار و ۳۳۱ نفر از افرادی که در زمان حوادث ترافیکی دچار آسیب شده بودند در محل مورد درمان قرار گرفتند.

وی ادامه داد: ۴۵ هزار و ۹۸۲ مورد از ماموریت ها نیز غیر ترافیکی بوده که در این ماموریت ها ۱۹ هزار و ۹۴۹ نفر به بیمارستان ها اعزام شده اند.

کولیوند تصریح کرد: در زمان انجام ماموریت های غیر ترافیکی نیز هشت هزار و ۷۵۳ نفر توسط فوریت های پزشکی در محل مورد درمان قرار گرفتند.

وی با بیان این که پنج هزار و ۶۴۶ نفر در زمان انجام ماموریت های اورژانسی بیماران تنفسی بوده اند، اذعان داشت: همچنین شش هزار و ۲۴۳ نفر بیماران قلبی بودند.

کولیوند تصریح کرد: هزار و ۹۴۴ نفر نیز دچار مسمومیت گوارشی بوده و ۳۷۹ نفر توسط گاز co دچار مسمومیت شده بودند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Qs6ER

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک