طبق اعلام مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان

مومیایی دریاچه گهر شناسایی شد

۱۳۹۵/۰۷/۰۴ در ۱۱:۵۷

مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان از مشخص شدن هویت و علت فوت جسد پیدا شده در دریاچه گهر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک به نقل از پزشکی قانونی، مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان با اشاره به انجام معاینات و بررسی‌های پزشکی قانونی لرستان در مورد جسد پیدا شده در دریاچه گهر گفت: به علت عدم فساد نعشی در جسد پیدا شده در دریاچه گهر دورود به سرعت هویت و علت فوت جسد مشخص شد.

حمیدرضا نظیفی ادامه داد: به خاطر شرایط اقلیمی حاکم بر دریاچه گهر، پدیده‌ای موسوم به «صابونی شدن جسد» برای جنازه ایجاد شده که از فساد نعشی آن جلوگیری کرده و به همین دلیل توانستیم بر اساس اخبار و فیلم‌های موجود از زمان غرق شدن، شواهد ظاهری و لباس زیری که جسد به تن داشت به راحتی هویت و علت فوت وی را تعیین کنیم.

وی با بیان این‌که شواهد به دست آمده در معاینه جسد با مشخصات فردی ۵۰ ساله که حدود ۹ سال پیش در دریاچه گهر دچار غرق‌شدگی شده مطابقت دارد، افزود: خانواده این متوفی که سعید نخعی نام دارد نیز جسد وی را شناسایی کرده‌اند و پس از مراحل شناسایی و تعیین هویت جسد به خانواده تحویل شده است.

نظیفی با بیان این‌که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته هیچ‌گونه علائم ضرب و جرح و جنایتی بر روی جسد مشاهده نشده، گفت: با توجه به شواهد موجود، علت فوت، غرق‌شدگی اعلام می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان ضمن تشکر از پرسنل پزشکی قانونی و مراجع قضایی دادگستری شهرستان دورود گفت: با توجه به نمونه‌گیری‌های انجام شده از جسد در صورتی‌که شکی در خصوص هویت جسد به وجود آید، اداره کل پزشکی قانونی استان لرستان توانایی اثبات آن از طریق آزمایش DNA را خواهد داشت.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/hU3ow

برچسب‌ها,

ایران پزشک