مدیرعامل شرکت میم دارو در مراسم رونمایی از اسپری میگرن کات:

میگرن در ایران درمان پذیر شد

۱۳۹۶/۱۲/۱۹ در ۱۱:۴۹

رمضانی

مدیرعامل شرکت میم دارو با بیان این‌که در ایران هر بیمار سالانه ۸۴۰ هزار تومان برای میگرن هزینه می‌کند، گفت: تعداد افرادی که فکر خودکشی یا اقدام به خودکشی کردند در بیماران میگرنی، قابل توجه است.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، رضا رمضانی خورشید دوست در مراسم رونمایی از اسپری میگرن کات گفت: در ایران هر بیمار ۸۴۰ هزار تومان سالانه و ۷۰ هزار تومان به صورت ماهانه برای میگرن هزینه می‌کند. همچنین تعداد افرادی که فکر خودکشی یا اقدام به خودکشی کردند در بیماران میگرنی، قابل توجه است.

وی با بیان این‌که این بیماری سرآغاز بیماری‌های دیگر مانند افسردگی است، افزود: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات این است که مصرف داروهای مختلف برای میگرن سبب شده که مسمومیت دارویی ایجاد شود. وقتی واژه میگرن را در اینترنت جست‌وجو می‌کنید، مطالب زیادی مبنی بر درمان ناپذیر بودن آن پیدا می‌کنید.

رمضانی با بیان این‌که تاکنون در کلینیک آرامش نزدیک به ۳ هزار بیمار ویزیت شدند، اظهار کرد: تاکنون حدود ۸۱ درصد درمان داشتیم.

مدیرعامل شرکت میم دارو گفت: ارزش یک بشکه داروی میگرن کات به اندازه ۱۰ هزار بشکه نفت است. باید به سمتی حرکت کنیم که ارزش افزوده رقابتی داشته باشیم.

وی در ادامه بیان کرد: بیش از ۱۱۰ شرکت دارویی داریم که ۹۰ شرکت دارو تولید می‌کنند، اما هیچ کدام کلینیک آزمون دارو ندارند. این یعنی داروهای ما تقلیدی است و تمام این داروها در خارج از کشور تولید شده و در کشور تقلید می‌شوند. ما به همین علت کلینیک آرامش را ایجاد کردیم و توانستیم طی ۸ سال گذشته سرآغاز ماجرای جدیدی در صنعت دارویی کشور باشیم و نشان دادیم که آزمون‌های کلینیکی را می‌توان در کشور انجام داد.

رمضانی اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۱۳۰ داروخانه در تهران این اسپری را دارند و در کشور نیز در برخی شهرها مثل اصفهان و قم و رشت این دارو در حال عرضه است و به مرور در کل کشور توزیع خواهد شد.

وی بیان کرد: مدارک FDA نیز آماده شده و کارهای مربوط به آن در حال انجام است و قصد داریم این دارو را به کشورهای دیگر نیز معرفی کنیم.

پایان پیام/

 

پیوندک: http://iranMD.com/rGVUX

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک