عضو شورای عالی نظام پرستاری مطرح کرد:

نبود عزم برخورد قانونی با هتاکین، علت افزایش خشونت علیه کادر درمان

۱۳۹۶/۱۲/۲۷ در ۱۶:۱۰

اربابی

عضو شورای عالی نظام پرستاری، مهم‌ترین دلایل بروز خشونت علیه کادر پرستاری در بیمارستان‌های کشور را تشریح کرد.

به گزارش ایران پزشک، هادی رضا اربابی نو درباره علت ضرب و شتم‌های اخیر پرستاران گفت: حضور همکاران پرستار در ابتدای ارائه خدمات درمانی و اولین برخوردها با مراجعین و تاخیر و عدم حضور به موقع پزشکان و نبود نیروی انسانی کافی در اورژانس‌ها برای کنترل همراهان و بخش بستری باعث بروز خشونت علیه پرستاران می‌شود.

وی ادامه داد: حضور و ارائه نقش اصلی از طرف متخصصین در بحث درمان و افزایش و کنترل حضور همراهان در بخش‌ها و اورژانس و نیز پیگیری حقوقی مشکلات پیش آمده می‌تواند از درگیری بین کادر درمان و همراهان جلوگیری کند.

عضو شورای عالی نظام پرستاری دلیل عدم اطلاع رسانی خشونت‌ها علیه کادر درمان را نبود عزم جدی برای برخورد قانونی دانست و افزود: پیگیری حقوقی و سابقه بد این موضوع در محکوم کردن پرسنل درمان  سبب می‌شود که کادر درمان از ابراز درگیری‌ها و ضرب و شتم‌ها خودداری کنند.

وی اظهار کرد: عدم پیگیری مسئولین در خصوص خشونت علیه پرستاران مکرر انجام می‌شود و موجب سلب اعتماد جامعه پرستاری از مسئولین و مدیران دانشگاه شده که علت عمده آن نبود نیروهای نگهبانی به تعداد کافی در این مرکز درمانی است و در نهایت با خویشتن‌داری و گذشت از سمت پرسنل پرستاری موضوع خاتمه پیدا می‌کند.

اربابی نو در پایان گفت: مسائل درگیری پرسنل درمانی کمتر به مراجع قضایی منتقل می‌شود و در محیط بیمارستان با گذشت طرفین و ریش سفیدی خاتمه پیدا می‌کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/reQ39

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک