رییس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت تشریح کرد:

نحوه دریافت کد رمز برای ثبت رای اعضای نظام پزشکی

۱۳۹۶/۰۴/۲۲ در ۱۹:۴۹

رییس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به الکترونیکی برگزار شدن هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی کشور، گفت: برگزاری انتخابات غیر حضوری و الکترونیک نه تنها از اتلاف وقت و هزینه بیش از ۲۰۰ هزار سفر شهری و بین شهری اجباری اعضای نظام پزشکی برای حضور در حوزه‌های اخذ رای جلوگیری می‌کند، بلکه به آن‌ها اجازه می‌دهد که در چند دقیقه از هر نقطه‌ای از کشور به کاندیداهای مورد نظر خود رای بدهند.

به گزارش ایران پزشک به نقل از وبدا، سید محمود تارا با بیان این مطلب، گفت: انتخابات الکترونیک به صورت آنلاین برای تمامی حوزه‌های رای و در کل کشور برگزار می‌شود و همه اعضای نظام پزشکی بدون استثنا می‌توانند در آن شرکت کند.

وی افزود: اعضای نظام پزشکی برای شرکت در انتخابات الکترونیکی نظام پزشکی باید از طریق تلفن همراه شخصی خود، کد ۱۲ رقمی  را دریافت کرده و با آن کد در سامانه انتخابات به آدرس entekhabat.behdasht.gov.ir رای خود را ثبت کنند.

رییس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در خصوص نحوه دریافت کد رمز برای ثبت رای اعضای نظام پزشکی، گفت: به محض آغاز رسمی انتخابات در ۳۰ تیرماه ۹۶، اعضای نظام پزشکی می‌توانند با تلفن همراه شخصی خودشان که شماره آن در سامانه نظام پزشکی ثبت شده و یا مالکیت آن به نام فرد رای دهنده است، شماره ملی خود را به سامانه ۲۰۰۰۱۹۰ ارسال کرده و کد رمز را دریافت کنند.

تارا ادامه داد: افراد پس از دریافت کد رمز ۱۲ رقمی از سامانه ۲۰۰۰۱۹۰، فقط یک ساعت وقت دارند تا پس از ورود به سامانه با شماره ملی، شماره نظام پزشکی و کد رمز، رای خود را ثبت کنند و در صورتی که فرد در این یک ساعت به هر دلیلی نتواند رای بدهد، فقط یک بار دیگر تا پایان زمان رای گیری می‌تواند درخواست کد رمز کند.

وی تصریح کرد: اگر اعضای نظام پزشکی بخواهند از شماره دیگری به جز شماره همراه ثبت شده در نظام پزشکی یا شماره‌ای که مالکیت آن به نام فرد نیست، استفاده کنند باید از روز شنبه ۲۴ تیر ماه، برای احراز شماره همراه خود اقدام کنند و از وجود شماره همراه خود در سامانه انتخابات، اطمینان حاصل کنند و توصیه ما این است که اعضای نظام پزشکی برای دریافت کد رمز حتما از شماره‌های تلفن همراهی استفاده کنند که یا در سامانه نظام پزشکی ثبت شده یا مالکیت آن به نام خودشان است؛ زیرا برای تشخیص هویت شماره‌های تلفن همراه از سرویس‌های امنیتی پیشرفته‌ای استفاده می‌کنیم.

رییس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با بیان این‌که اگر اعضای نظام پزشکی به توصیه‌ها عمل کنند، در فاصله یک تا دو دقیقه می‌توانند رای خود را ثبت کنند، افزود: بعد از ثبت رای اعضا در سامانه انتخابات، یک کد رهگیری طولانی دریافت می‌کنند که فقط در اختیار خود افراد است که حتما باید آن را نگه دارند؛ زیرا در صورتی که افراد به هر دلیلی پس از برگزاری انتخابات، شکایتی داشته باشند، باید حتما این کد را به همراه داشته باشد.

وی در پایان یادآور شد: ارائه کد رهگیری در زمان شکایت افراد پس از انتخابات، به هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات سازمان نظام پزشکی اجازه می‌دهد تا شکایت فرد را پیگیری کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/EyZir

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک