با حضور صاحب نظران بین‌المللی

نخستین کنفرانس بین‌المللی توسعه پایدار سلامت برگزار می‌شود

۱۳۹۵/۰۱/۱۸ در ۱۵:۴۷

معاون بین‌الملل دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران از حضور ۱۷ صاحب نظر بین‌المللی و شخصیت طراز اول جهان در نخستین کنفرانس بین‌المللی توسعه پایدار سلامت در اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، امیرحسین تکیان در نشست خبری نخستین کنفرانس بین‌المللی توسعه پایدار سلامت گفت: این کنفرانس به مدت ۲ روز در روزهای ۵ و ۶ اردیبهشت ماه در محل سالن همایش‌های سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران با محوریت اهداف توسعه پایدار سلامت مصوب سازمان ملل در سپتامبر ۲۰۱۵ برگزار می‌شود.

وی افزود: این کنفرانس بر اساس اولویت‌های نظام سلامت ایران و با تمرکز بر پوشش همگانی سلامت و پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر برگزار شده و پرداختن به نقش ویژه دانشکده‌های بهداشت در آموزش، پژوهش و خدمت‌رسانی در برنامه‌های این کنفرانس قرار دارد.

به گفته تکیان، تمامی دانشکده‌های بهداشت کشور، منطقه خاورمیانه در این کنفرانس مشارکت داشته و صاحب‌نظران برجسته بین‌المللی از دانشکده‌های طراز نخست استرالیا، آلمان، آمریکا، بریتانیا، کانادا، مصر، لبنان در این کنفرانس سخنرانی کرده و شبکه منطقه‌ای دانشکده‌های بهداشت خاورمیانه با محوریت تحقق توسعه پایدار تشکیل آن از اهداف کنفرانس به شمار می‌رود.

معاون بین‌الملل دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه گفت: ۷ پنل تخصصی نیز در حاشیه این کنفرانس برگزار شده و ۳۰ مقاله داخلی که مورد پذیرش واقع شده به صورت پوستر نمایش داده می‌شود. همچنین یادمان پنجاه سالگی دانشکده بهداشت در کنار موزه تاریخ پزشکی برگزار خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/jYrfi

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک