در آستانه اربعین حسینی:

نداجا در شلمچه بیمارستان صحرایی راه‌اندازی کرد

۱۳۹۵/۰۸/۲۵ در ۲۱:۱۰

بیمارستان صحرایی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران از سوی پایگاه دریایی خرمشهر شامگاه سه شنبه در مسیر بازگشت زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، ناخدا یکم عرشه و ستاد نادر حمودی، فرمانده پایگاه دریایی آبادان و خرمشهر گفت: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی براساس مسئولیتی که در منطقه خوزستان به ویژه آبادان و خرمشهر دارد، این بیمارستان را در راستای خدمات رسانی به زائران حسینی که از کربلا به ایران باز می‌گردند، راه‌اندازی کرد.

حمودی ادامه داد: در این بیمارستان تیم اداره بهداشت درمان نیروی دریایی با کمک ۲۵ پرسنل در این بیمارستان صحرایی به ارائه خدمات می‌پردازند که از این جمع، یک پزشک عمومی، یک پزشک متخصص، ۲ پرستار زن و ۲ پرستار مرد به ارائه خدمات درمانی به صورت سرپایی می‌پردازند.

وی افزود: سه دستگاه آمبولانس که یکی از آن‌ها مخصوص طب و پیشگیری است نیز در محل استقرار بیمارستان صحرایی نیروی دریایی مستقر شده‌اند.

ناخدا حمودی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این‌که برخی داروهای مورد نیاز مراجعه‌کنندگان در این بیمارستان به صورت رایگان ارائه می‌شود، گفت: داروهای مورد نیاز پس از تشخیص پزشک به بیماران ارائه می‌شود.

 

بیمارستان صحرایی نداجا

 

فرمانده پایگاه دریایی آبادان و خرمشهر با بیان این‌که بسته‌های بهداشتی ویژه خواهران و برادران برای توزیع در میان بیماران و زائران پیش‌بینی شده، اظهار کرد: از زائران مشکوک به بیمارهای خطرناک آزمایش‌های لازم گرفته می‌شود.

ناخدا حمودی با اشاره به همکاری نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی با هلال احمر و دانشکده علوم پزشکی آبادان برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به زائران در شلمچه افزود: دو تخته چادر هر کدام به ابعاد ۵۰ مترمربع در این محل برپا شده که در آن فضایی برای ویزیت مراجعان پیش‌بینی شده است.

وی افزود: با هماهنگی انجام شده، در صورت نیاز به بستری شدن بیماری، آن بیمار با آمبولانس‌های مستقر در محل به درمانگاه ۳۰ تخت‌خوابی پایگاه دریایی خرمشهر انتقال می‌یابند.

فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر و آبادان ادامه داد: در بخش اورژانس نیز برادران و خواهران برای ارائه خدمات به متقاضیان مستقرند.

به گفته وی این بیمارستان صحرایی از امروز تا پنجم آذر برای ارائه خدمات به زائران دایر است و محل استقرار این بیمارستان در کریدور اصلی بازگشت زائران به کشور پیش‌بینی شده است.

مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان از مبادی تردد زائران اربعین حسینی به عراق است. مرز شلمچه از مبادی اصلی تردد زائران اربعین حسینی در ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت شهر خرمشهر قرار دارد. بر اساس پیش‌بینی‌ها حدود یک میلیون زائر در اربعین امسال از مرز شلمچه تردد می‌کنند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Q76Wb

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک