سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد:

نظارت ۱۱ گروه ارزیاب بر خدمات رسانی مراکز درمانی و اورژانس در ایام نوروز

۱۳۹۵/۱۲/۲۶ در ۱۸:۴۱

سرپرست اورژانس کشور با بیان این که بر شیوه خدمت دهی مراکز درمانی و اورژانس به مردم در ایام نوروز در مناطق مختلف کشور به صورت مستمر نظارت می‌شود، گفت: از ۲۵ اسفند ماه ۱۱ گروه ارزیاب به مناطق مختلف کشور اعزام شده‌اند.

به گزارش ایران پزشک، پیرحسین کولیوند اظهار کرد: ارائه خدمات خالصانه و رضایت مندی مردم در مراکز مختلف درمانی و اورژانس مهمترین اولویت ما به ویژه در ایام نوروز است.

وی با بیان این که به صورت مستمر بر شیوه عملکرد و اقدامات مراکز بهداشتی و درمانی و نیروهای اورژانسی در سراسر کشور نظارت می‌شود، افزود: از ۲۵ اسفند ماه تا ۱۴ فروردین ۹۶، ۱۱ گروه ارزیاب به مناطق مختلف کشور برای نظارت بر شیوه کار نیروهای اورژانسی اعزام می‌شوند.

نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در طرح سلامت نوروزی سال ۹۶ عنوان کرد: این ۱۱ گروه از اورژانس کشور تمامی پایگاه‌های جاده‌ای و کمپ‌های سلامت را از نظر حضور نیروهای انسانی تخصصی، دارو و تجهیزات، نحوه ارائه خدمات، رضایت مندی مردم مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور عنوان کرد: این گروه‌ها در حوزه بیمارستانی از تمامی اورژانس‌های بیمارستانی، شبکه‌های بهداشت، درمانگاه‌ها، داروخانه‌های شبانه روزی، دندانپزشکی‌ها، آزامایشگاه­ها و مراکز رادیولوژی و سی تی اسکن را مورد بازدید قرار می‌دهند.

مشاور وزیر بهداشت تصریح کرد: تمامی ارزیابی‌ها به صورت آنلاین با فرم الکترونیکی به مرکز اورژانس کشور ارسال می‌شود و نحوه عملکرد و کیفیت خدمات ارائه شده به مردم را به صورت آنلاین نظارت می‌کنیم.

کولیوند گفت: در استان تهران نیز از تمامی اورژانس‌های بیمارستانی و مراکز درمانی و دندانپزشکی به منظور ارتقای ارائه خدمات به مردم و نظارت بر نحوه خدمات دهی ارزیابی و بازدید به عمل می‌آید.

سرپرست اورژانس کشور افزود: هم اکنون ۴ گروه در شهرهای قم، اراک، خرم آباد, بروجرد, دزفول, اهواز, مهران, ایلام, کرمانشاه, همدان, ساوه, بندرعباس بوشهر, قشم, بندر لنگه, شیراز, جیرفت, بم, کرمان, کاشان, اصفهان, یاسوج, شهرکرد و دلیجان در حال ارزیابی و نظارت هستند.

وی با بیان این که کارشناسان eoc مرکز مدیریت حوادث به صورت شبانه روزی در ستاد مرکز مدیریت حوادث وزارت بهداشت در ستاد خدمات سفر و گردشگری و همچنین ساختمان ترافیک پلیس راهور استقرار دارند، بیان کرد: این کارشناسان با حضور شبانه روزی خود می‌توانند در صورت بروز حوادث مدیریت جامعی را در جهت هدایت بحران داشته باشند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/8wbH8

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک