وزیر بهداشت بعد از انداختن رای خود به صندوق انتخابات:

نماینده‌ای که اولویتش سلامت نباشد، درحوزه‌های دیگر نیز پاسدار حقوق مردم نیست

۱۳۹۴/۱۲/۰۷ در ۰۹:۵۴

وزیر بهداشت صبح امروز در بیمارستان نور تهران رای خود را به صندوق سیار آرا انداخت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «ایران پزشک»، حسن هاشمی بعد از انداختن رای خود به صندوق، انتخابات را فرصت بزرگی دانست که به واسطه انقلاب برای مردم فراهم شده است و اظهار کرد: در انتخابات، مردم با رای خود، مسئولان کشور را انتخاب می‌کنند در حالی که در گذشته، نظام شاهنشاهی حاکم بود و همه تصمیمات کشور را یک فرد یا حداکثر یک خانواده می‌گرفتند.

وزیر بهداشت گفت: این فرصت ایجاد شد تا مردم بتوانند با ریختن رای به صندوق آرا، اراده خود را برای اداره کشور در قوای مختلف، اعمال کنند.

هاشمی در خصوص اولویت‌های بهداشتی و درمانی در مجلس آینده، اظهار داشت: نماینده‌ای که اولویت وی سلامت مردم نباشد، نمی‌تواند در سایر حوزه‌ها نیز از حقوق مردم، پاسداری کند. چرا که موضوع سلامت و امنیت، بسیار مهم هستند که متاسفانه در گذشته، مغفول مانده است.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از مجلس فعلی برای حمایت از برنامه‌های وزارت بهداشت، خاطر نشان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم نمایندگان، باید سلامت مردم باشد. چرا که سلامت مردم نه تنها در اقتصاد کشور، بلکه در شور و نشاط و شادابی مردم در رعایت حقوق شهروندی نیز مهم است.

وزیر بهداشت با اشاره به مشکلات متعدد بین‌بخشی در کشور، تصریح کرد: وزارتخانه‌ها، دستگاه‌ها و قوای مختلف کشور با مشکلات زیادی درگیر هستند و انتظار داریم تا افراد منتخب مردم، ضمن توجه به سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، آن را در قالب قانون بنویسند و بر اجرای آن توسط دستگاه‌های اجرایی کشور نیز نظارت کنند.

هاشمی ضمن قدردانی از همکاران خود به دلیل زحمات بی‌منت برای سلامتی مردم، گفت: جامعه پزشکی، پرستاری و کادر بهداشتی و درمانی کشور همانند سایر آحاد مردم، به پیشرفت و سرنوشت کشور علاقه‌مند هستند و اطمینان دارم که همه آنها در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند و با رای خود، در ساختن ایرانی آبادتر، بدون دغدغه معیشتی و برای عدم نگرانی از اشتغال جوانان، مشارکت می‌کنند.

وزیر بهداشت حضور همکاران و بیماران در انتخابات را فرصتی مغتنم دانست و افزود: از آنها به دلیل خدمت به مردم و انجام وظیفه دینی و ملی قدردانی می‌کنم.

هاشمی همچنین مردم را به صبوری دعوت کرد و گفت: مهم این است که مردم  ضمن حضور در پای صندوق‌های رای، صبوری به خرج دهند. چرا که در شهرهایی مانند تهران، لیست انتخاب‌ها طولانی است و باید نام ۴۶ نفر را در برگه تعرفه برای ۲ انتخاب مجلس شورای اسلامی و خبرگان بنویسند.

وزیر بهداشت با ذکر این نکته که سرنوشت کشور در دست مردم است، افزود: مردم حوصله به خرج دهند چرا که سرنوشت کشور به دست آنها است و اعتقاد دارم که در انتخابات امروز، هم خدا کمک می‌کند و هم مردم همت خواهند کرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/XxRxj

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک