وزیر بهداشت ضمن تبریک روز آزمایشگاهیان مطرح کرد؛

نیاز شبکه آزمایشگاهی به مدیریت یک‌پارچه و ساختار منسجم

۱۳۹۵/۰۱/۲۹ در ۱۹:۱۶

وزیر بهداشت طی یادداشتی از نیاز شبکه آزمایشگاهی به مدیریت یک‌پارچه و ایجاد ساختاری منسجم و سازماندهی آزمایشگاه‌های کشور نوشت و سی‌ام فروردین، روز آزمایشگاهیان را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، سید حسن هاشمی در این یادداشت که در کانال تلگرام خود منتشر کرد، نوشت:

سی‌ام فروردین ماه زاد روز حکیم جرجانی، فرصتی ارزشمند برای قدردانی از زحمات و خدمات جامعه بزرگ آزمایشگاهی کشور است. همکارانی که با تلاشی گسترده، ضمن تضمین و ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی، در عرصه پیشگیری، کنترل و ایجاد نظام مراقبت از بیماری‌ها، خدمتی ارزشمند به نظام سلامت کشور و هم‌وطنان عزیزمان ارائه می‌دهند.

دسترسی مردم به خدمات آزمایشگاهی معتبر، به موقع و اقتصادی، نیازمند مدیریت یک‌پارچه شبکه آزمایشگاهی و ایجاد ساختاری منسجم و سازماندهی آزمایشگاه‌های کشور است که شما باید برای این مهم در صف نخست و آماده خدمت باشید. ضرورت وجود چنین ساختاری توسط سازمان بهداشت جهانی هم مورد تأکید قرار گرفته و کشورها ملزم به تدوین سند و برنامه ملی برای مدیریت یک‌پارچه خدمات آزمایشگاهی در نظام سلامت خود شده‌اند.

با توجه به تمامی محدودیت‌های سازمانی، تشکیلاتی و اقتصادی، و آگاهی از خواسته‌های همکارانم در حوزه‌های گوناگون خدمات آزمایشگاهی و نیازهای مادی و معنوی این بخش؛ امیدوارم با همتی بلند، همدلی و کار گروهی منسجم بتوانیم هر چه سریع‌تر سیاست‌های ملی برای ایجاد و مدیریت شبکه خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌های بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش را تدوین کرده، در عرصه برنامه‌ریزی کشوری و هدایت شبکه ارائه خدمات آزمایشگاهی و نظام ارجاع، گام‌های لازم را برداریم.

همچنین از جامعه فرهیخته آزمایشگاهیان کشور انتظار می‌رود برای افزایش مهارت‌های همکاران فعالیتی مستمر داشته، ضمن ارتباط با مراکز علمی کشور و مجامع بین‌المللی نسبت به ارتقای دانش خود اقدام نمایند.

امیدوارم امروز آغازی بر دوره‌ای نوین در ارتقای خدمات و رفع مشکلات باشد؛ روزتان مبارک و دعای خیر مردم همیشه عمر، همراه‌تان باد.

پایان پیام/

 

پیوندک: http://iranMD.com/LXTM9

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک