دبیر اجرایی هفته سلامت و همایش نشان ایمنی و سلامت سازمان غذا و دارو تشریح کرد؛

همایش اعطای نشان ایمنی و سلامت در صدر برنامه‌ها

۱۳۹۵/۰۱/۲۸ در ۰۲:۲۸

دبیر اجرایی هفته سلامت و همایش نشان ایمنی و سلامت سازمان غذا و دارو برنامه‌های هفته سلامت این سازمان را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، محمد هاشمی با نام بردن از همایش اعطای نشان ایمنی و سلامت به عنوان مهمترین برنامه هفته سلامت سازمان غذا و دارو گفت: نشان فوق با حضور مقامات ارشد کشوری، وزیر محترم بهداشت، رئیس سازمان غذا و دارو، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونین غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، مدیران ارشد صنایع غذایی کشور و دیگر دست اندرکاران حوزه مرتبط با فعالیت‌های فرآورده‌های غذایی به محصولات برگزیده شرکت‌های واجد شرایط اعطا خواهد شد.

هاشمی همچنین از برگزاری برنامه شکوفه‌های سیب سبز به عنوان طرح ارزیابی و آموزش تخصصی و کاربردی نحوه پیشگیری از مقاومت‌های میکروبی توسط کمیته تجویز و مصرف منطقی سازمان غذا و دارو با همکاری معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران و آموزش و پرورش شهر تهران ویژه دانش آموزان مقطع ابتدایی گفت و در تشریح دیگر برنامه‌های هفته سلامت، آنها را تحت عناوین ذیل معرفی کرد:

  1. سومین مراسم صبحانه سالم با حضور مدیران ارشد سازمان غذا و دارو و دیگر نهادهای مرتبط با سلامت با همکاری معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شهرداری منطقه ۱۰ تهران.
  2. برگزاری نمایشگاه چراغ راهنمای تغذیه‌ای با همکاری معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور
  3. برگزاری دومین دوره مسابقه تیتر یک سلامت ویژه خبرنگاران تمام حوزه‌های خبری اعم از روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها، گروه‌های اطلاع رسانی رسمی تلگرامی، رادیو و تلوزیون.
  4. برگزاری مراسم بادبادک‌های نشانگر با هدف اشاعه فرهنگ توجه به نشانگرهای تغذیه رنگی درج شده در بسته‌بندی فرآورده‌های غذایی و انتخاب محصولات سودمند.
  5. اجرای برنامه قاصدک‌های بوستان با حضور دانش آموزان مقطع ابتدایی و راهنمایی در بوستان‌های شهر تهران و اهدای کتابچه‌های آموزشی با محتوای تهیه و مصرف فرآورده‌های سلامت محور به مردم.

مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو در ادامه از اجرای طرح خوب، بد، زشت در دبیرستان‌های دخترانه و پسرانه شهر تهران نیز خبر داد و گفت: کارشناسان جوان دارویی ما با هدف معرفی آسیب‌های مصرف خودسرانه مواد نیروزا، قرص‌های لاغری، چاقی و مهم‌تر از همه آشنایی با آسیب‌های محصولات قاچاق و تقلبی و عدم اعتماد به افراد غیر متخصص در تهیه این قبیل محصولات، در خط مقدم پیشگیری از معضلات اجتماعی – سلامت، حضور خواهند یافت تا حتی پس از هفته سلامت نیز این برنامه را ادامه دهند.

هاشمی با اشاره به این‌که تاریخ دقیق و محل برگزاری برنامه‌های فوق اطلاع‌رسانی خواهد شد، از اهدای کتاب‌های مرتبط با مباحث سلامت در حوزه‌های مرتبط با فعالیت‌های سازمان غذا و دارو برای گروه سنی کودک و نوجوان به مناسبت تقارن با نمایشگاه کتاب نیز خبر داد و خاطر نشان کرد: برنامه‌های دیگری برای این هفته در نظر گرفته شده که در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

دبیر اجرایی هفته سلامت و همایش نشان ایمنی و سلامت سازمان غذا و دارو در پایان گفت: برنامه‌های فوق با مفاهیم مشابه در طول هفته سلامت توسط معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور اجرا خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/5LA82

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک