رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت خبر داد:

همراهی پویش مردمی در ساخت مراکز بهداشتی مناطق زلزله زده

۱۳۹۶/۰۹/۲۰ در ۱۶:۰۳

زارع نژاد

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به پویش مردمی برنامه تلویزیونی حالا خورشید برای ساخت مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زده کرمانشاه، گفت: در قالب این پویش مردمی، قرار است جمعی از هنرمندان و قهرمانان ملی عرصه ورزش کشور، کمک‌های مردمی را برای ساخت مراکز بهداشتی و درمانی هزینه کنند.

به گزارش ایران پزشک به نقل از مهر، عباس زارع نژاد با بیان این مطلب، اظهار کرد: این حرکت مردمی با همکاری معاونت اجتماعی وزارت بهداشت انجام می‌شود. بر اساس این برنامه، ۶۲ خانه بهداشت و ۲۲ مرکز جامع سلامت تخریب شده در مناطق زلزله زده کرمانشاه، نوسازی و احداث می‌شود.

وی ادامه داد: خیرین سلامت برای ساخت و نوسازی ۶۲ خانه بهداشت و تعدادی از مراکز جامع سلامت در مناطق روستایی و شهری استان کرمانشاه، همکاری می‌کنند و هنرمندان و قهرمانان ملی نیز تعداد ۱۷ مرکز جامع سلامت از ۲۲ مرکز را احداث می‌کنند.

مشاور وزیر بهداشت بیان کرد: کل اعتبار ساخت ۱۷ مرکز جامع سلامت در حدود ۱۷ میلیارد تومان برآورد شده است که سهم هنرمندان و قهرمانان در این پویش مردمی، ۸.۵ میلیارد و سهم وزارت بهداشت نیز همین مقدار خواهد بود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ضمن تقدیر از تلاش‌های دست اندرکاران برنامه حالا خورشید برای توجه به ساخت مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زده، افزود: مراکز جامع سلامت ظرف یک سال آینده و خانه‌های بهداشت نیز تا خرداد ۹۷ مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

زارع نژاد از آغاز عملیات نوسازی و ساخت مراکز بهداشتی و جامع سلامت با حضور هنرمندان و قهرمانان ملی خبر داد و گفت: در اواخر این هفته، این مراسم با حضور وزیر بهداشت در دو نقطه از مناطق زلزله زده غرب کشور آغاز می‌شود.

وی ضمن تاکید بر اهمیت توجه به زیرساخت‌های مناطق زلزله زده، یادآور شد: با این پویش مردمی، می‌توان بخش عمده‌ای از زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی را تکمیل کرد که جای تقدیر دارد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/t0NrX

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک