همکاری ایران و مجارستان در حوزه سلامت

۱۳۹۶/۱۰/۳۰ در ۱۲:۴۳

معاون آموزشی وزارت بهداشت با وزیر بهداشت مجارستان در خصوص همکاری مشترک در حوزه سلامت دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایران پزشک، باقر لاریجانى و اونودى سوچ، وزیر بهداشت مجارستان در صبح جمعه ٢٩ دی ماه در حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست و محسن اسدى لارى، قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین‌الملل با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

لاریجانی در این دیدار با تاکید بر ظرفیت‌های نظام سلامت کشورمان گفت: نظام سلامت ایران دارای سیستمی یک‌پارچه است و دانشگاه‌های علوم پزشکی در تمام استان‌های کشور متولی تمامی امور سلامت از جمله آموزش، پژوهش و ارائه خدمات هستند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت بیان کرد: طی دهه‌های گذشته پیشرفت‌های چشم‌گیری در حوزه سلامت داشتیم و از حدود ۴ سال پیش برنامه منسجمی برای تحول در تمام حوزه‌های سلامت آغاز شده و دستاوردهای خوبی در استان‌های مختلف کشور داشته است.

در ادامه این دیدار وزیر بهداشت مجارستان بر اهمیت دیدار آتى وزیر  بهداشت کشورمان و تیم وزارت بهداشت از مجارستان تاکید کرد.

همچنین دو طرف با مرور برنامه‌هاى فشرده دیدار هیئت وزارت بهداشت کشورمان از مجارستان، با ذکر جزییات ظرفیت‌هاى روابط نظام سلامت دو کشور، آمادگى کامل خود را براى گسترش روابط اعلام کردند.

در این دیدار دو طرف در زمینه اسناد همکارى نظام سلامت دو کشور بحث و توافق کردند تا از طریق سفراى دو کشور در کوتاه‌ترین زمان اسناد نهایى شده و در خصوص ساز و کار همکاری دو کشور برنامه ریزی شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/qsCS4

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک