مديركل تجهيزات پزشكى سازمان غذا و دارو:

واردات سونوگرافى انحصارى نیست / فعالیت ٢٠ شرکت تامین دستگاه سونوگرافى در کشور

۱۳۹۶/۱۱/۲۴ در ۲۳:۵۳

مسائلی

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: این ‌گفته که واردات دستگاه سونوگرافی در اختیار یک شرکت و یک برند خاص قرار دارد، صحیح نیست.

رضا مسائلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایران پزشک درباره واردات دستگاه سونوگرافی گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰ شرکت در زمینه تامین دستگاه‌های سونوگرافی فعالیت می‌کنند و این‌که گفته می‌شود واردات دستگاه سونوگرافی در اختیار یک شرکت و یک برند خاص قرار دارد، درست نیست.

وی افزود: با پیشرفت علم و تکنولوژی، استفاده از دستگاه‌های پزشکی برای ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر انجام می‌شود. در مناطق محروم که پزشک متخصص رادیولوژی حضور ندارد، استفاده از دستگاه‌های سونوگرافی توسط سایر متخصصان نیز بدیهی است.

مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: در گذشته استفاده از تلفن همراه فقط در انحصار افراد و طبقه خاصی بود، اما در حال حاضر ابزار کارآمدی است که در اختیار همه افراد جامعه قرار دارد.

مسائلی تاکید کرد: در واقع استفاده از دستگاه سونوگرافی به عنوان یک ابزار تشخیصی درمانی نباید فقط در انحصار برخی افراد باشد.

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو در پایان گفت: رعایت تقوای سیاسی در جامعه بر همه و به خصوص نخبگان و پزشکان جامعه ضروری است. عدم رعایت اخلاق سیاسی در جامعه‌ای که باید اخلاق محور باشد، جای تامل دارد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/RYNDI

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک