عضو انجمن رادیولوژی ایران:

وزارت بهداشت برای ورود تجهیزات پزشکی موانعی ایجاد می‌کند

۱۳۹۵/۰۹/۰۲ در ۰۹:۳۰

عضو انجمن رادیولوژی ایران رادیولوژی را حرفه وابسته به تکنولوژی دانست و گفت: وزارت بهداشت به بهانه دریافت مجوز، موانعی را برای ورود تجهیزات پزشکی ایجاد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، علی اکبر عامری با بیان این‌که وزارت بهداشت به بهانه دریافت مجوز، موانعی را برای ورود تجهیزات پزشکی ایجاد می‌کند، گفت: مسئولان نه تنها هیچ‌گونه کمک مالی برای واردات تجهیزات پزشکی نمی‌کنند، بلکه به بهانه صدور مجوز هزینه اضافی نیز دریافت می‌کنند.

وی افزود: رادیولوژی یک حرفه وابسته به تکنولوژی و تجهیزات است و به همین دلیل نیاز است راه‌های واردات این دستگاه‌ها تسهیل شود، اما متاسفانه وزارت بهداشت به بهانه صدور مجوز موانعی را برای واردات تکنولوژی ایجاد و پزشکان را درگیر مسائل اداری می‌کند.

این متخصص رادیولوژی، تاخیر سازمان‌های بیمه‌گر را از دیگر مشکلات رادیولوژیست‌ها عنوان کرد و افزود: متاسفانه بیمه‌ها بدهی خود را به موقع به مراکز درمانی پرداخت نمی‌کنند که این امر مشکلات مالی فراوانی را برای حوزه درمان کشور ایجاد می‌کند.

وی در ادامه با بیان این‌که رادیولوژیست‌های ایرانی در حیطه فعالیت خود بسیار متبحر هستند، یادآور شد: متاسفانه برخی از پزشکان از جمله متخصصان زنان با گذراندن دوره‌های کوتاه مدت سونوگرافی و خود ارجاعی بیماران در حوزه فعالیت رادیولوژیست‌ها ورود پیدا کرده‌اند که این امر مشکلات بسیاری را برای رادیولوژی‌ها ایجاد کرده است.

این عضو انجمن رادیولوژی ایران در پایان گفت: اگر وزارت بهداشت به مشکلات رادیولوژی‌ها توجهی نداشته باشد در آینده خطرات بسیاری علم رادیولوژی و بیماران را تهدید خواهد کرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/wA7sQ

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک